+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Hiçbir kere hayat bayram olmadı yada her nefes alışımız bayramdı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Hiçbir kere hayat bayram olmadı yada her nefes alışımız bayramdı
  hiçbir kere hayat bayram olmadı yada her nefes alışımız bayramdı

  hiçbir kere hayat bayram olmadı ya da her nefes alışımız bayramdı ile ilgili kompozisyon 2. Asel
  Bayan Üye

  hiçbir kere hayat bayram olmadı yada her nefes alışımız bayramdı

  Hiçbir kere hayat bayram olmadı ya da her nefes alışımız bayramdı ile ilgili kompozisyon  Hiç bir kere hayat bayram olmadı ya da her nefes alışımız bayram
  Evet, her nefes alışımız bayramdı.

  Hızla akıp giden zamanın gölgesinde sönük kalan, değerini yitiren bu bayramın farkına varamadım ve mutlu olmak için daha büyük bayramlar aradım. Bizler, devasa olaylarda aradıkça mutluluğu o inadına saklandı. ''Beni aramayın, fark edin yeter! Belki cırtlak sesinle en sevdiğin şarkıyı söylerken duyacaksın beni, belki de yağmuru izlerken içtiğin kahvede tadacaksın'' dedi. Bu sesi duymadım ya da duyasım gelmedi.

  Hedeflerim vardı, ulaşınca mutlu olacağım.. İsteklerim vardı elde edince sevineceğim. İsteklerime ulaşmıştım ama hala mutlu olamamıştım.. buna fırsat tanımadı zaman, hi. vakit kaybetmeden yeni istekler oluştu. Artık mutluluk dedikleri bir oyundu benim için. Bölüm geçmek için çok uğraştım, ama bölüm atlayınca da o sevincin tadına doyamadan diğer bölümlere geçtiğim oyunlar var ya hani; işte onlardan biriydi.

  Zor elde edilen, anlık olaylar olan mutluluğun karşısındaki; üzüntülerim, acılarım biraz farklıydı onlardan. Zamanın hızlı akması onların da aleyhineydi ama zaman onları anlık değil kalıcı yapıyordu gittikçe.. Bizler daha sorunlarımızı halledemeden yenileri ekleniyor, yerlerini başka dertler alıyordu. Etrafta o kadar can sıkıcı olay vardı ki; hangisine üzüleceğimize karar veremedik, biz de hepsine üzüldük. Sokakta asık suratlı dolaşan insanlardan biri olmayı kendimiz tercih ettik ve tercihlerimiz doğrultusunda yaşadık.

  Yeri geldi okulu sevmedik, okulu olmayanları düşünmeden!

  Yeri geldi kilolardan şikayetçi olduk, her gün açlıktan ölen onbinlerce kişiyi düşünmeden!

  Çok sesten de rahatsız olduk, yalnızları hiç düşünmeden!

  Hangimiz nefret etmedi ki beklemekten, bekletecek kimsesi olmayanları düşünmeden!

  İhtimalleri düşünmeyi sevmedik, düşünme ihtimalimizi düşünmeden

  Nefes almak, durup dururken hangimizi gülümsetebildi ki!?
+ Yorum Gönder