+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Afife jale hangi oyunlarda oynamıştır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Afife jale hangi oyunlarda oynamıştır
  afife jale hangi oyunlarda oynamıştır 2. Asel
  Bayan Üye

  afife jale hangi oyunlarda oynamıştır

  Afife Jale Oynadığı oyunlar


  Afife Tiyatro Ödülleri ya da bilinen yaygın adıyla Afife Jale Ödülleri Yapı Kredi tarafından organize edilmektedir.

  1996 yılında Yapı Kredi Sigorta şirketi tarafından başlatılan etkinlik, ilk olarak ertesi yıl, 1997'de, ilk Türk kadın oyuncu Afife Jale anısına 28 Nisan günü yapılır. Amacı, tiyatro sanatına ilginin gelişmesini sağlamak ve tiyatro sanatına ve sanatçısına destek olmaktır. 2010- 2011 sezonundan bu yana Yapı Kredi Bankası tarafından organize edilmektedir. Ödüller için adaylıklar her sene, genellikle Nisan ayınının başında açıklanır, ödül töreni ise, genellikle, Nisan ayının sonunda düzenlenir. İstanbul'daki tüm profesyonel tiyatrolar değerlendirme kapsamındadır.

  Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülüleri, ilk düzenlendiği yıl, 13 dalda verilirken, iki yıl sonra ışık ve efekt tasarımcılığı ödüllerinin birleştirilmesi sonucu 12 dala indi, 2002'de de "yardımcı rolde yılın en başarılı müzikal ya da komedi erkek-kadın oyuncusu" ve "en başarılı genç kuşak sanatçı" dallarının eklenmesiyle 15 dala çıktı. Ayrıca her yıl Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü, Cevat Fehmi Başkurt Özel Ödülü ve Yapı Kredi Özel Ödülü olmak üzere üç özel ödül verilmektedir.

  Düzenli olarak her yıl tekrarlanmakta olan Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri, seçimlerindeki ciddi ölçüt ve duyarlılığıyla, Türkiye’nin en saygın sanat ödüllerindendir
+ Yorum Gönder


afife jale oynadığı oyunlar