+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Bügünün gerçek üniversitesi kütüphanelerdir kısaca kompozisyon Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bügünün gerçek üniversitesi kütüphanelerdir kısaca kompozisyon
  Bügünün gerçek üniversitesi kütüphanelerdir kısaca kompozisyon 2. Asel
  Bayan Üye

  Bügünün gerçek üniversitesi kütüphanelerdir kısaca kompozisyon

  Bügünün gerçek üniversitesi kütüphaneleri


  Kütüphanemiz, Üniversitemizin eğitim öğretim ve araştırma faaliyetlerini desteklemek, ihtiyaç duyulan her türlü bilgi ve belgeyi sağlamak, düzenlemek ve hizmete sunmak amacıyla kurulmuştur. Bilgi ve belgeler Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığınca belirli kriterler çerçevesinde sağlanarak geliştirmekte ve sunulmaktadır.

  Üniversitemiz öğrencileri ile akademik ve idari personelimiz, üye olmak koşuluyla, Kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmektedir. Üniversite dışından gelen araştırmacılar ise Kütüphane koleksiyonunda bulunan kaynaklardan Kütüphane içinde yararlanabilmektedir.

  Fatih Üniversitesi Merkez Kütüphanesi

  Fatih Üniversitesi Merkez Kütüphanesinde, CD-VCD-DVD kaynakların bulunduğu Ödünç Verme bölümünde ödünç kitap ve fotokopi hizmetleri verilmektedir. Kütüphaneye gelen dergilerin sergilendiği raflar Kütüphane girişinde bulunmaktadır.

  Kitap Salonunda; LC sınıflandırmaya göre konusal yerleştirilmiş kitaplar, katalog taramaya ayrılmış kullanıcı bilgisayarları, Atatürk Araştırma Kitaplığı, yönetim ve çalışma ofisleri ile öğrenciler için özel çalışma odaları mevcuttur.

  Okuma Salonunda; okuyucu masalarının yanı sıra sözlükler, ansiklopediler, tezler ve ders kitaplarından oluşan Referans Eserleri bölümü ile günlük gazetelerin bulunduğu Gazetelik bölümü bulunmaktadır. Süreli Yayınlar bölümünde ise Kütüphaneye gelen dergilerin ciltlenmiş sayıları bulunmaktadır.

  Nadir Eserler bölümünde, Kütüphane koleksiyonundaki yazma-basma eserler bulunmaktadır. Bu oda, % 50 nem ve 14 derece sıcaklıkda sabit tutulmak suretiyle, mevcut koleksiyon muhafaza edilmektedir.

  Ankara MYO Kütüphanesi

  Ankara Meslek Yüksekokulu Kütüphanesi, Ostim Kampüsü’nde hizmet vermektedir. Kullanım alanı 220 metrekare olup 120 kişilik okuma salonuna sahiptir.

  Giriş bölümünde bulunan Kütüphane Ofisinde ödünç kitap ve danışma hizmeti verilmektedir. Kitap bölümünde LC sınıflandırmaya göre konusal yerleştirilmiş kitaplar ve katalog taramaya ayrılmış kullanıcı bilgisayarları mevcuttur. Okuma bölümünde öğrenci ve araştırmacılar için tasarlanmış okuyucu masaları bulunmaktadır. Süreli Yayınlar bölümünde ise Kütüphaneye gelen dergiler ve günlük gazeteler sergilenmektedir.
+ Yorum Gönder


bugünün gerçek üniversitesi kütüphanelerdir kompozisyon