+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Makale türünde kısa bir yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Makale türünde kısa bir yazı
  makale türünde kısa bir yazı 2. Asel
  Bayan Üye

  makale türünde yazı


  Kalbin Emeği

  Dua kalbin emeğidir. Kalpten gelen arzuları ifade eder. Ancak insanın bu arzuların üzerinde bir gücü yoktur. İnsan öyle bir şekilde yaratılmıştır ki insan tam olarak ne aradığını ya da gerçek niyetinin ne olduğunu bilmez. Dolayısıyla dualarının önem teşkil eden doğasını da anlayamamaktadır.
  Buna karşılık dua kitaplarında yazanlar aslında kişinin istemesi gerekenleri öğrenmesini anlatan şeylerdir. Eğer kişi kendisi üzerinde çalışırsa ve arzu ve düşüncelerini kontrol edip yönlendirme yolunda çalışırsa dua kitaplarını yazan insanların arzu ve talep seviyelerine yükselir. Dua kitapları maneviyatı edinmiş insanlar tarafından binlerce yıl önce yazılmıştır.
  Kişinin dua kitaplarını yazan kişiler ile arzularını uyumlu hale getirebilmesi için birkaç hazırlık safhasından geçmesi gereklidir. Kişi kötülüğün doğasını ve nelere sebep olduğunu anlaması gerekir şöyle ki insanın doğası gereği egoist bir eğilimi olduğudur. Kişi egoizminin (benliğinin) kötülüğün kaynağı olduğunu anlamalıdır. Hatta dahası bunların hepsinin ruhun en derin noktasında edinilmesi ve fark edilmesi gerekmektedir.
 3. Ziyaretçi
  yaa temasını flan nasıl araştıracağım acill lütfen ?
 4. Ziyaretçi
  Teşekkür ederim kardeş çok yardimci oldun :d ;d

 5. Ziyaretçi
  çok güzel olmuş teşekkürler

 6. Ziyaretçi
  tesekurler çok işime yaradı ellerinize saglık

 7. Ziyaretçi
  Teşekür ederim cok yardımcı oldun

 8. Ziyaretçi
  sağol ya çok emeğin geçti teşekkürler

 9. Ziyaretçi
  Çok işime yaradı gerçekten çok teşekkür ederim

 10. Ziyaretçi
  Saol yaaaa valla çok yardımcı oldun

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 123 SonuncuSonuncu


makale türünde kısa bir yazı,  makale türünde yazı,  makale türünde kısa yazı,  makale türünde bir yazı,  makale türündeki yazılar,  makale türünde yazılar