+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Robin hood kitabının özeti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Robin hood kitabının özeti
  robin hood kitabının özeti 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  Robin Hood kitabının özetini yazar mısınız?

  Robin, on sekiz yaşırfda, gücü kuvveti yerinde, gayet iyi ok kullanabilen^ bîr gençtir. Nottingham Şerifi’nin düzenlemiş olduğu bir okçuluk yarışmasına katılmak için ormandan geçerken, ormancılar kendisine laf atarlar ve aralarında çıkan hır gür sonucu, iJRobin bir ormancıyı oklayarak öldürmek zorunda kalır. Yaptığı işe çok pişman olmuştur amma, iş işten geçmiştir.

  Ölen ormancı, Nottingam Şerifi’nin akrabası olduğu için, Şerif Robin’in yakalanması işine Özel bir İlgi gösterir. Amacı, hem akrabasının intikamını almak, hem de iki yüz pound tutarındaki ödülü elde etmektir. Bu olay üzerine kanun kaçağı durumuna düşen Robin, bir yıl boyunca Shenvood ormanına saklanın ve çevresine, çeşitli sebeplerden dolayı, büyük bir çoğunluğu haksızlığa uğradığı için, kanun kaçağı durumnda olan kişileri toplar. Sayıları kısa zamanda yüzü geçen bu insanlar, Robin Hood’u kendilerine lider seçerler ve bundan böyle, kendilerini soyanları soymaya yemin ederler. Adaleletsiz vergiler, toprak kiralan ya da haksız cezalarla zorla yoksulların parasına alan herkesin parasına alacaklar; ihtiyacı olanlara da yardım eli uzatacaklardı. Bunun yanı sıra, hiçbir çocuğa zara vermemeye, hiçbir kadına kötülük etmemeye and içtiler.

  Nitekim, bir müddet sonra, bütün yöre halkı Robin Hood ve adamlannı övmeye, onlara yardımcı olmaya başladı. Robin Hood ve adamları ise, ormanın derinliklerindeki özel sığınaklarında, barınarak hayatlarını devam ettiriyorlardı. .
+ Yorum Gönder