+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Bilgisayarın ekonomiye etkisi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bilgisayarın ekonomiye etkisi
  Bilgisayarın ekonomiye etkisi 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Bilgisayarın ekonomiye etkisi hakkında bilgi


  Sosyal bilimler dünyanın ve yaşamın insanî ve toplumsal yönlerini inceleyen bir akademik disiplinler grubuna verilen addır. Türkiye'de zaman zaman sözel bilimler olarak da anılırlar. Sosyal bilimler sanat ve beşeri bilimlerden insanlığı incelerken, nitel ve nicel metotlar dahil olmak üzere daha ziyade bilimsel metotların kullanımını içermesidir.

  Sosyal bilimler başlığı altında genellikle aşağıda listelenen bilim dalları incelenir. Bununla birlikte bu dalların bir kısmı diğer akademik disiplin gruplarının da altında yer alabilir.

  İletişim bilimleri
  Ekonomi
  Eğitim bilimleri
  Coğrafya
  Tarih
  Uluslararası ilişkiler
  Dil bilimi
  Siyaset bilimi
  Psikoloji
  Toplum bilimi
  Müzikoloji
  Arkeoloji
  Filoloji
  Hukuk
  İşletme
  Suç bilimi
  Sanat Tarihi
  Felsefe
  Sosyoloji
  Nümismatik
  Matematik
  Filozof
  Antropoloji

  Sosyal bilimlerde bilgisayarın önemi ve rolü:

  Bilgisayar programları sayesinde hemen her sosyal bilim konusunda özel ya da genel bilgisayar programları kullanılarak; bilgi birikmesi, bilgi kaybolmasının önlenmesi, dünya çapınca bilgi paylaşımı sağlanmaktadır. Arşivlemenin zorlukları düşünülürse bunun önemi daha iyi anlaşılır.

  Dünyayı gezmeye hemen hemen gerek kalmadan tarih, coğrafya, arkeoloji, sanat tarihi, antropoloji, ve benzeri alanlarda bilgi paylaşımı en üst seviyeye çıkmaktadır.
  Toplumların haberleşme araçlarından biri olan bilgisayar sayesinde toplumsal ilişkiler, siyasi ilişkiler ve ticari ilişkiler farklı bir boyut kazanmıştır.
  Kolayca ulaşılan bilgi sayesinde yeniliklerin daha hızla ve yaygın bir şeklde dağılımı sağlanmıştır. Bu, bütün bilim dalları için söz konusudur
+ Yorum Gönder


bilgisayarın ekonomiye etkisi,  bilgisayarın ekonomiye katkısı