+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Taşınabilir hard disk ne demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Taşınabilir hard disk ne demek
  taşınabilir hard disk ne demek 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  taşınabilir hard disk ne demek hakkında bilgi


  2.5 " olan Taşınabilir harddiskler şuan belli bir standartta.Nedir bu standartlar.Hepsi 5400 rpm,2 mb ön bellek,usb den çalışıyorlar.Ben almadım ve kullanmadım.Biraz araştırdım.Smartdisk bence bazı yönlerle daha iyi.Diğerleride iyi ama bazı eksileri var.Mesela Western digital kesinlikle bir kılıfla kullanman lazım çizilebilir bir yüzeye sahipmiş.Çizilemeyen var mı onu bilmiyom ama araştırdım yorumlar böyle.Smartdisk bu arada samsung marka harddisk barındırıyor.Bence iyi ve kaliteli.Philips,seagate de iyilerden.Diğerler markaları bilmiyorum.

  Harici bir güç kaynağı fişe filan gerek yok.Hepside Usb den bağlanıyor.O yüzden bence kullanışlı ve gayet hızlılarda.Smartdisk te hemde Back up yani yedekleme olayı da mevcut.Bazı sitelerde taşıma kılıfı da hediye ediyorlar.

  Bu arada bazı model taşınabilir harddisklerin 8 mb ön belleğe mevcut olduğunu gördüm.Tabi belki bunlar biraz daha hızlı olabilir ama daha pahalılar.

  Yalnız belirteyim dikkat et bazı taşınabilir hdd ler 4200 rpm adamlar küçük yazılarla yazıyor sonra dan farkedilebiliyor.Bir ürün alırken her zaman dikkat.
+ Yorum Gönder