+ Yorum Gönder
Gizliyara Güncel Konu Arşivi ve Ders Notları Forumunda Bilgisayarda hangi tuşla görev yöneticisi açılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Bilgisayarda hangi tuşla görev yöneticisi açılır
  bilgisayarda hangi tuşla görev yöneticisi açılır 2. IŞILAY
  Devamlı Üye

  cevap bilgisayarda hangi tuşla görev yöneticisi açılır

  Windows’un Görev Yöneticisi diye bilinen özelliğinden bütün bilgisayar kullanıcıları haberdar değildir.Özellikle yeni bilgisayar kullanıcıları bu özellikten habersizlerdir.Görev Yöneticisi adı verilen araç ile uygulamalar arasında geçişler yapabilir, yeni görevler başlatabilir veya görevler soınlandırabilirsiniz.Yada bilgisayarınıza ait ve ağınıza ait bazı bilgileri görebilirsiniz.

  Bilgisayarınızda ”Görev Yöneticisi”ni açmak için en basit yol olan kısayolu kullanmalısınız.Yani aynı anda “Ctrl + Alt + Del” tuşlarına basmanız gerekir.Bu kısayolu girdiğinizde kaşınıza resimde de gördüğünüz görev yöneticisi penceresi gelecektir..
  Görev Yöneticisi Kullanma
  Bu görev yöneticisi penceresinde bir çeşit sekmeler bulunmaktadır.Bu sekmeler vasıtası ile bazı görevleri yapabiliyorsunuz.Örneğin “Uygulamalar” sekmesinde bilgisayarınızda açık bulunan programlar bulunmaktadır ve istediğiniz programı seçip “Görevi Sonlandır” diyerek kapatabilirsiniz.Yada o an aktif olmayan bir programı çalıştırmak içinse “Geçiş Yap” düğmesine tıklayabilirsiniz.
  “İşlemler” sekmesinde ise bilgisayarınızın çalıştırmakta olduğu işlemleri göreceksiniz.Buradan da istediğiniz işlemleri sonlandırabilirsiniz fakat bilmediğiniz bir işlemi sonlandırmanız sistemde çalışan işlemlerden birisi olabilirO yüzden bu bölümde işlem yapmanızı tavsiye etmiyoruz.Hele hele yeni bilgisayar kullanıcısı iseniz.
  Hizmetler sekmesi ile bir işiniz olmayacak.Ancak “Performans” sekmesine baktığınız zaman bilgisayarınıza ait bazı kullanım bilgilerini göreceksiniz.Bellek kullanımı ve CPU kullanımı hakkında bilgi edinebilirsiniz.
  Ağ İletişimi sekmesinden ağınıza ait bilgileri görebilirsiniz.Kullanıcılar sekmesinde ise hangi kullanıcı ile bilgisayara giriş yaptığınızı görebilirsiniz.Buradan kullanıcı oturumunu kapatabilirsiniz.
+ Yorum Gönder