+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Hikayeler Forumunda Hayra vesile olan yapan gibidir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Hayra vesile olan yapan gibidir

  Hayra vesile olan yapan gibidir hikayesi

  Allah Resulü, bir gün ashabına sordu: Size en sevimsiz ve en yararsız insanın kim olduğunu söyleyeyim mi? Ashap: Söyle ya Resulallah! dediler. Allah Resulü şöyle buyurdu: Kendisinden Allah için yardım istenildiğinde vermeyen (yok diyen cimri) kimsedir.
  Hadis (İbn-i Ebi’d-Dünya).

  İnsanlar arasında, iyilik ve hayrın anahtarları şerrin ve kötülüğün kilitleri olan kişiler vardır. İnsanlar arasında şerrin anahtarları, hayrın kilitleri olan kişilerde mevcuttur. Ne mutlu, Allah’ın iyilik ve hayrın anahtarlarını eline verdiği kimselere! Yazıklar olsun, kötülük ve şer anahtarlarını eline alan kişilere!..
  hadis (Ramuz).


  Kul tövbe ettiğinde, Allah onun günahlarını amelleri kaydeden hafaza meleklerine unutturur. Aynı şekilde onun günahı işleyen organlarına da unutturur.Günahı işlediği yerdeki suç, delil ve izlerini de yok eder. Ta ki, Allah’ın huzuruna vardığında günah işlediğine dair, aleyhinde şahitlik edecek hiçbir şey bulunmasın.
  Hadis-i Şerif (İbn-i Asakir).

  Peygamberleri anmak, hatırlamak ibadettir. [Deylemi]

  Sizden Allah (c.c) o yüceler yücesinin rizasını kazanmak ve kazandırmak ıcın yardım istiyorum Allah(c.c) rıza ıcın bu beşere yardım edin Yayalım bu Şuuru Hz. Muhammed Mustafa efendimizi (s.a.v) bilmeyen okumayın tasdık etmeyen Gönül kalmasın


  Onu kotuleyenlere karşı Açtıgım Savaşa Sizde Allah rıza İçin Yardımda Bulunun Yayın bunu Gerçeklerle yasasin muslumanlar Dinimizi

  Peygamberımıze hakeret eden ıcı dolu merkeplerden Ögrenmesin Lutfen!!!!!!

  Dinimizi Yorumlama basladılar Bizm dinimiz Bizim gibi aciz mi aciz Lerin Yorumuna ihtiyacı yoktur.

  Nisa 174; Ey insanlar! Size Rabbinizden apaçık, çok parlak ve güçlü bir kanıt gelmiştir. Biz size, her şeyi açık seçik gösteren bir ışık gönderdik. 175. ayet; Allah'a inanıp O'na sarılanları O, kendisinden bir rahmetin ve lütfun içine sokacak ve onları kendisine ulaşan dosdoğru bir yola kılavuzlayacaktır.

  Yardımlarınızı Esirgemeyın Bu yolda Ruhunuzu ve Bedenınızı Paspas Yapın Ne olur Yalvarıyorum Peygamber EFendimizi Muhammede Mustafa (s.a.v)'mi Dogru anmayan Gonul kalmasın!!!!

  Resulullah'a (S.A.V) "Hayırlı bir iş yapıp ta, insanların kendisini methettiği kimse hakkında ne buyurursunuz" diye soruldu..
  Resulullah (S.A.V) : "Bu, mü'minin dünyada iken peşin aldığı bir mükafattır." buyurdu. (Müslim, Birr 166)

  Allah(c.c) bizi de O pesin mükafat alanlardan eylesin inşallah (amin)
  Allah (C.c)'nin Selamı üzerine Olsun İnsallah (amin)
 2. Acil

  Hayra vesile olan yapan gibidir isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder