+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Hikayeler Forumunda Böyle hanımı olan kıymetini iyi bilsin Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Böyle hanımı olan kıymetini iyi bilsin
  Böyle hanımı olan kıymetini iyi bilsin hikaye
  Bir derviş Ramazan’da iftara davetliydi. Yatsıya yakın evine döndü ve karısından mümkünse kendisi için sofra hazırlamasını istedi. Karısı “Sen davette değil miydin? Ne yemeği?” deyince derviş “Sorma!” dedi, “Çok yersem arkamdan ‘İyi bir derviş değilmiş!’ diye konuşmalarından korktum. O yüzden pek bir şey yemedim!” Bunun üzerine karısı “Tamam!” dedi, “Sen bu akşam namazını kıl da, ben o arada sofrayı hazırlayayım!” Derviş şaşırdı: “Ben akşam namazını orada kılmıştım!” Karısı cevap verdi: “Sen arkamdan kötü konuşurlar diye pek yemek yemediğine göre, iyi konuşsunlar diye de namazı uzun uzun kılmışsındır. Haydi akşam namazını bir daha kılıver de, o arada ben de sofrayı hazır edeyim
 2. Emine
  Devamlı Üye

  Dünya da bir insana verilebilecek en güzel, en kıymetli şey Allah'ın hayırlı bir eş nasip etmesidir. Ömür boyu birlikte vakit geçireceğiniz insanın kıymetini bilin.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Eğer kaderimizde varsa evlenmek allah hepimize hayırlı eşler nasip eder inşallah. hayırlı eş dediğimiz erkekler için; eşinin her isteğini yerine getiren huzursuzluk çıkarmayan allah yolunda olan kişidir. kızlar için onları mutlu eden ve onları seven en önemlisi de allahın yolun da olan kimsedir.
+ Yorum Gönder