+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Hikayeler Forumunda Şükür Tavkva İle İlgili Dini Hikayeler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Şükür Tavkva İle İlgili Dini Hikayeler

  Şükür Tavkva konulu hikaye


  Sırrı Sekati Kuddise Sırruh Hazretleri esnaftı.Onun dükkanının bulunduğu çarşıda yangın çıkmıştı.Halk yangın yerine koşuyor,hangi dükkanın yanıp yanmadığına bakıyorlardı.Sırrı Sakati Hazretleri , yangın yerinden gelen bir adama ,
  ---Benim dükkan da yanmış mı?diye sordu. Adam :

  ---Hayır,bütün dükkanlar yanmış ama seninkine bişey olmamış,deyince,Sırrı Sakati Hazretleri:
  ---Oh, şükürler olsun ,dedi.
  Fakat sonra bu hareketin yanlış olduğunu düşündü.Kendi kendine;
  ---Eğer yanmayan şeylerden birisinin yanması daha hayırlıysa , ben de onun yanmasına şükür ettimse, halim ne olacak, diye bu hareketi için tam otuz sene göz yaşı dökmüştür.
 2. Çisem
  Bayan Üye

  Mümin olan kimseler sözlerdeki ve düşüncelerdeki inceliklere dikkat ederek sözlerini sarf ederler. Bir anlık hatalarının karşılığı olarak da yıllarca pişmanlık duymalarına neden olacak kadar hassa bir şekilde hayatlarını sürdürürler.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnsanlar allahtan gelenin hayır mı yoksa şer mi olduklarını tam olarak bilemezler. hatta bir gün bir çrşı yanıyor ve herkesin dükkanı yanıyor bunu üzerine bir adam yangından kaçanlara kendisinin dükkanının yanıp yanmadığını soruyor oda hayır cevabını alıyor bunu üzerine adam dükkanı yanmadı diye allaha şükrediyor daha sonra bunun hayırlıu mı yoksa değilmi olduğunu bilemediği için tam olarak 30 sene allaha göz yaşı döküyor; hikayesinde olduğu gibi.
+ Yorum Gönder


şükür ile ilgili hikayeler,  şükür ile ilgili dini hikayeler,  şükürle ilgili hikayeler,  şükür ile ilgili kıssalar,  şükür ile ilgili hikaye,  şükürle ilgili dini hikayeler