+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Dini Resimler Forumunda Abdest İle İlgili Resimli Hadisler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Abdest İle İlgili Resimli Hadisler
  Abdest İle İlgili Resimli Hadisler  Abdest İle İlgili Resimli Hadisler.png  Peygamber Efendimiz (sav)'in Namaz ve Abdest ile İlgili Sözleri Câbir radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Beş vakit namazın benzeri, sizden birinizin kapısı önünden akıp giden ve her gün içinde beş defa yıkandığı bol sulu bir ırmak gibidir"
  (Müslim, Mesâcid 284)

  Osman İbni Affân radıyallahu anh'den rivayet edildiğine göre, Resûlullah sallallahu aleyhi ve sellem şöyle buyurdu: "Kim güzelce abdest alırsa, o kimsenin günahları tırnaklarının altına varıncaya kadar bütün vücudundan çıkar"
  (Müslim, Tahâret 33 Ayrıca benzer rivayetler için bk Nesâî, Tahâret 84; İbni Mâce, Tahâret 6) 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Abdest dinen nama kılınmadan önce yapılması gereken bir şeydir . ve namaz da çok önemli olduğu için dolaylı olarak abdest almakta çok önemli bir şeydir. abdeste din dışın da bir gözle bakıldığı zaman günde beş kere abdest alması gereken biri beş kere abdest aldığı zaman çok temiz olmaktadır.
+ Yorum Gönder


abdest ile ilgili hadisler,  abdest ile ilgili görseller,  abdestle ilgili görseller,  abdest ile ilgili hadisler resimli,  namazla ilgili dini söz