+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sohbetler Forumunda Adem ve Eşinin Cennetten Kovulması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gizli @ yara
  Özel Üye

  Adem ve Eşinin Cennetten Kovulması

  Adem ve Eşinin Cennetten Kovulması hakkında


  Selam aleyküm. Kuranda hz adem in cennetten kovulduğunu hepimiz bilmekteyiz fakat burda bir incelik dikkatinizi çekti mi?

  Allah ın müslümanlara vadettiği cennet sonsuzdur, orda yasaklanan meyva yoktur, orda sınava tabi tutulma yoktur ve oraya şeytan da giremeyecektir değil mi?
  Hepimiz bu soruya evet diyoruz lakin Hz adem in cennette eşiyle sınava tabi tutulması, şeytanın onlara vesvese vermesi, orda yasak meyvanın bulunması ve sonunda hz adem ve eşinin cennetten kovulması

  Burda sizce bir çelişme yok mudur? Cevap veriyorum evet çelişme yoktur. Çünkü Hz adem in sınava tabi tutulduğu cennetle Allah ın müslümanlara vadettiği cennet bir değildir. çünkü kıyamet zamanı gerçekleşecek olaylarda bu çok açık bir biçimde gerçekleşmektedir. şu ayetlerde bu gerçeği görelim:

  Ve cennet yaklaştırıldığı zaman(Tekvir 13).

  Ayrıca hz adem in kovulduğu cennetin dünya da yüksekçe bir yerde olduğuyla ilgili yorumlar vardır. En doğrusunu Allah bilir

  Yazar : Gökhan ÖNKOL
 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  Hazreti Ademin cennetten kovulmasının sebebi yasak meyva yemesidir ve bunun nedeni de şeytandır şeytan Hazreti ademe o meyvayı ye diye ves vese verir Hazreti Ademde dayanamayıp o mayvayı yer ve cennetten kovulur Allah Hazreti Adem için Hazreti Havvayı yaratmıştır.
+ Yorum Gönder