+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Gözümü haramdan nasıl korurum Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Gözümü haramdan nasıl korurum

  Gözü haramdan koruma nasıl olur hakkında kısa bilgi

  Sen gözleri bilir misin? Hani içimizdeki âlemden dışarıya açılan pencereler…Bazen uçsuz bucaksız mavi bir rüya.. Bazen yeşil bir coğrafyanın dinginliği.. Bazen de derin okyanusların, muammayı çağrıştıran dipsiz karanlığı..


  Yerde ve göklerde bulunan bütün zerreler, gerçek göz sahipleri için Hakk'ı ilân eden, Rabb'in varlığını ve birliğini haykıran, O'na itaat eden, O'na şükreden, zikreden ve secde eden birer delildir. Göz nimeti de bu varlık âlemine bakması ve ibret alması için insana verilmiş en büyük nimetlerden biridir.

  Güneş, ay, yıldızlar,kara, deniz,dağ,taş,dere, ova, gece, gündüz, karanlık,aydınlık, sema, arz ve bunlar arasındakileri temaşa edip Rabbin büyüklüğünü kavramak, onların kendi dilleri ile Rabblerini tesbih ettiğini ve O'nun varlığını ve birliğini haykırdığını görmek, onların insanların emrine verildiğini hissetmek, mevcudatın nasıl yaratıldığını düşünmek, gözün insana verilme sebepleridir..
  şükrü ise yaratılış âyetlerini seyrederek ibret almak ve Yüce Allah'ın bakmayı haram kıldığı şeylerden gözü sakındırmaktır.

  Mümin erkek ve kadınlara gözlerini haramdan sakınmalarını emir buyuran Yüce Allah, bizlere görebileceğimiz şeyler için bir sınır koymuş ve bu sınırları aşanları da uyarmıştır. Yedi tabakadan yaratılan gözün bir tabakasına gelecek zarar bu nimetin zevali demektir. Gözü verenin, gözü veriş sebebine riayet etmek de kulun göz nimeti adına yerine getireceği birinci vazifedir.

  M.Yusuf Güven’in kaleme aldığı “Gözümü Haramdan Nasıl Korurum” Işık Yayınları'ndan çıktı.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Harama bakmak ve haram yemek en büyük günahlardan dır. Çünkü kul hakkına girmiş olursunuz buda Allah'u tealanın affetmediği tek şeydir. İbadetlerinizi ederek ve Rabbimize dua ederek haramdan kaçınabilirsiniz.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Gözünüzü haramdan korumak istiyorsanız allaha sığının ve ibadetlerinizi yapın. gözlerini harama dikenler başkasının malına göz diktiği için günaha girer. bu günahın bedeli de çok büyüktür.
 4. Ziyaretçi
  Biz erkekler gozumizi haramdan korumaliyis cok buyuk gunah isliyirus

  Bir koyde bir amja varmis geje birisi kapisini caliyor gejenin biri bit kadin amca beni evine alirmisin diyerek Rica ediyor amcanin evinde. Mum varmis her dakikada elini muma yakiyor zina is yapmamak icin

+ Yorum Gönder