+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Yaşadığımız anı sanki daha önce yaşamış gibi olmamız hakkında bilgi verir misiniz? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Yaşadığımız anı sanki daha önce yaşamış gibi olmamız hakkında bilgi verir misiniz?
  O anı daha önce yaşamış gibi olmak

  Değerli kardeşimiz;
  Telepati: Gelecekte veya uzakta olan bir hadiseyi o anda duyma hali.

  Hissi kablel vuku: Bir şeyi olmadan önce hissetmek.

  Tariflere bakıldığında, aralarında yakın bir ilişkinin olduğu anlaşılıyor. Aynı manaya gelen iki kelimenin farklı söylenişi olabilir. Biri Arapça, diğeri ise Yunancadır. (Büyük Lügat, Heyet, Türdav)

  Geleceğe ait olayların olmadan önce bilinmesine gelince, peygamberler dahil hiçbir kimse kendi kendine geleceği bilemez. Ancak Allah’ın bildirmesiyle bilebilirler. (Cin, 72/27)

  Bu sebeple peygamberler vahiy ve ilham ile, diğer insanlar ise ilham ile bazı olayları olmadan önce bilebilirler. Fakat bu bilme işi, tamamen Allah’ın bildirmesi ve hissettirmesi iledir.

  Bazen bu bilgiler Allah’tan ve meleklerden olabileceği gibi, şeytandan ve şerir varlıkların uydurduğu şeyler de olabilir. Bu sebeple kesin olarak inanmak ve bağlanmak bize zarar verebilir, dikkatli olmak gerekir. Dinimizin emir ve yasakları içinde hareket edersek daha rahat ederiz. Dinine diyanetine güvenmediğimiz kimselere ve dine aykırı düşüncelere asla güvenmeyelim.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Geleceği yalnız ve yalnız allah bilir. başkaları vay ben geleceği görüyorum vay benim cinlerim var diyenler yalan söylüyorlar. sakın onların dediklerine kanıp günaha girmeyin.
+ Yorum Gönder