+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Kul hakkı neden önemlidir, Allah neden affetmez Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Kul hakkı neden önemlidir, Allah neden affetmez

  Kul hakkının önemi nedir?

  Dinimiz hak konusunda çok hassastır. İnsanın sahip oluğu şeyler, bir başkasına haramdır. Kıyamet günü mutlaka ödeşme olacak. Her hak sahibi hakkını alacaktır. En küçük haklar bile ortaya konulacaktır.

  kul-hakki11.gif
  Hak yiyenin ölümünün bile güzel olmayacağı bildirilmiştir. Onun için sık sık bilinmeyenler için helallaşılması uygun görülmüştür.
  Hak yiyenin organları, evlatları kendine itaat etmez. Peygamberimiz bir lokma haram yiyenin 40 gün duası ve ibadetinin kabul olmayacağını bildirmiştir.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Toplum acısından da kul hakkı çok önemlidir. Kul hakkı Allah katında affedilmeyen tek şeydir.Kul hakkına girmek büyük günah sahibi olduğunuzu belirtir. Allah kul hakkı yediğiniz kişiden hesaba çekileceğinizi de belirtmiştir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Kul hakkı çok büyük günahlardan biridir. bir insanın sahip olduğu şeyler onun dışındakilere haramdır. eğer onun sahip olduklarını lırsanız kul hakkına girmiş olursunuz. ve hakkına girdiğiniz kişi size hakkını helal etmeden cennete giremezsiniz.
+ Yorum Gönder


kul hakkı niçin önemlidir,  kul hakkı neden önemlidir,  kul hakkının önemi,  kul hakkı nedir önemi,  kul hakkı nedir niçin önemlidir,  kul hakkının önemi nedir