+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Melekler uzaylımı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Melekler uzaylımı

  Melekler uzaylımı hakkında bilgi  Peygamber, Hira'da bir dağın eteğinde yalnızken yakalandı. Hz. Musa ile bir dağda yine yalnızken temasa geçildi.

  'Onu ufukta gördü ve ona doğru sarktı ve anlatıcaklarını anlatttı.'
  'Onu bir de son sidre ağacının orda gördü, o zaman Sidreyi kaplayan kaplamıştı.'

  Bu iki ayetten beyni olan herkes, melek ile temasın yani Cebrail komutasındaki Melek grubu ile olan temasın 2 yerde olduğunu anlar. Geleneksel kültürde doğru düzgün bir melek tarifi rivayeti olmaması çok manidardır.

  Hira da gördüğünü de 'BEN onu göğü kaplarken gördüm, ben nereye gidiyorsam o da geliyordu' diyor.

  melekler-uzayl-m-.jpg
  Ve buradan Melekler ile Peygamber, elçi temasının yalnız ve özel koşullarda gerçekleştiği ve cebrail komutasındaki grubun, bu anları beklediği anlaşılmaktadır. Melekler gökten gelmek ve peygamberler yalnızken onlarla temasa geçmek ve onlara görünmemek zorundadır. Gelenksel anlatımlara ve rivayetlere baktığımız da bu hep böyle olmuştur.

  Eğer bizim gerici MOLLA takımı Kuran'ı zaman mekan içinde algılayıp, Kuran'da geçen 'Biz sana anlatıcakalrımızı anlatıyoruz, şüphesiz bunlar Rabbindendir' ayetini, Cebrailin sölediğini anlayabilselerdi ve o anda kafalarında olmayan bir imajı arayıp keşfetmeyi düşünebilselerdi yani biraz üretici ve ilerici olabilselerdi, bu cümleyi de Allah söylüyor demezlerdi. Biz de uzay çalışmalarına şu an son hız girmiş olurduk. Orada konuşan Cebrail komutsındaki temasa geçen melek grubundan başka kimse değildir ve kendilerine 'Biz' demeleri buna bir işarettir diye düşünüyorum. 'Biz sana anlatıcaklarımızı Rabbinden bir lutuf olarak geitirdik' gibi

  Bunu Allah dedi diyorlar ve tam bir beyinsizlik örneği gösteriyorlar. Siz böle bişi dediğinizde de hemen 'Peygamber bilmedi de sen mi bildin?' diyeceklerdir. İşte bu gerici Molla takımının aklının ürünü olan bir zihniyettir. Peygamber hayatında karşılaştığı bu teması, görsel olarak 2 yerde yaşadı.

  Bir sidretül müntehanın yanıda yani son sidre ağacının yanında ve biri de Hira'da. Ve orada Cebraili görmedi, görse anlatırdı. Orada yukarda gördüğü şey bir araçtı. Fakat bunlar Peygamberin dediğinden başka söz tanımadıklarından 'Mesajcılar kimlerdi?' diye soramadılar. Zaten kafalarında alternatif bir imaj yoktu.

  Gerici Molla taifesine ve tüm gelenekçi içtihatçıların peşinden yarıştıranlara sesleniyorum:

  Siz kim oluyorsunuz da tüm Kuran'ın hepsini METAFİZiĞE aktarıyorsunuz. Cebrailin sözleri ile direk Allah'ın mesajlarını bir tutuyorsunuz. Rab, 'Şüphesiz biz sana bunları Rabbinden bir lutuf olarak getiriyoruz' der mi ya da buna benzer şeyleri? Burada konuşan Cebrail değil de kimdir?

  Yakında herşey anlaşılacak, artık gözler göğe çevrilecek ve 'Mesajı getirenler kimlerdi' sorusu sorulacak. ( Biz seni dosdoğru bir yol üzere 'Mesajımızı aktarabileceğimiz özellikte bir insan' olarak bulduk) Zaten temasa geçiyorlar, izliyorlar ve gözlüyorlar. İşte onun için, DİN ile gidilemez. DİN'in arkasında ne vardı diye sorulur ve BİLİM yapılır. DİN de Kuran da tüm bu hayattır. Tabi bunlar benim fikrim.
 2. Esma Şeker
  Görevli Bayan

  Melekler uzaylı değildir. Allah'u teala melekleri ona ibadet etmeleri için yaratmıştır. Bazı melekler bizim amellerimizi yazmakla yükümlüdür. Diğer melekelerinde kendi çapında yaptığı işleri vardır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Melekler allah tarafından nurdan yaratılmış varlıklardır ve onlar uzaylı değildir. melekler allahın verdiği emiri sorgulamadan yerne getirmekle yükümlüdürler. insanlar gibi yiyip içmezler. melekleri insanlar göremez. peygamberler hariç.
 4. Ziyaretçi
  Neden. Allah tarafından görevlendirilmiş farklı formlarda canlı olamazlar mı? O zaman neden hep gökten iniyorlar? Niye yerden çıkmıyor veya bir anda ortaya çıkmıyor. Kuranda da hep gökten gelen elçilerden bahsedilir. Demek ki herşey dünyada olup bitmiyor.

+ Yorum Gönder


melekler uzaylımı,  peygamberler uzaylımı,  allah uzaylımı,  Biz sana anlatıcakalrımızı anlatıyoruz şüphesiz bunlar Rabbindendir