+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Allahümme Salli Ala Seyyidina Ve Nebiyyina Muhammed Ne Demek Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Allahümme Salli Ala Seyyidina Ve Nebiyyina Muhammed Ne Demek
  allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina muhammed ne demek hakkında bilgi 2. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Allahümme Salli Ala Seyyidina Ve Nebiyyina Muhammed Ne Demek hakkında yazı

  Ey Allahım ! efendimiz Hz. Muhammed'e (S.A.V.) ve efendimiz Hz.Muhammedin (S.A.V.) aline nihayetsiz olan ilminin adedince salatu selam ve bereketler ihsan eyle.

  2- Allahümme salli ve sellim ala seyyidina Muhammedin el-müştemili alel hakayiki.

  Manası:ALLAH'ım, Efendimiz MUHAMMED üzerine bütün hakikatlar ile O'na salat ve selam eyle

  3-Allahümme salli ala seyyidina Muhammedin ve ala ali Muhammedin ve sellim.

  Manası:Ey Allahım ! Efendimiz, büyüğümüz Muhammed'e, evladu iyaline, ashabına salatu selam eyle.(Rahmet et, selametlik ver.)

  Riyâzül Ehadis adlı kitaptan alınmıştır. Peygamber Efendimiz (sas) buyurdular ki; "Cennette bir ağaç vardır ve ismi Mahbube' dir. Ak meyvesi olur, nardan küçük elmadan büyük, sütten ak, baldan tatlı ve kaymaktan yumuşaktır. O meyveden ancak bu salavata devam edenler yer."

  4-Allahümme salli ala Muhammedin ve ala âli Muhammedin hatta yebka minessalati şey'ün, verham Muhammeden ve ala ali Muhammedin hatta la yebka minerrahmeti şey’ün ve barik ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin hatta la yebka minel bereketi şey’ün ve sellim ala Muhammedin ve ala ali Muhammedin hatta la yebka minesselami şey'ün.

  Manası: (Ey Allah'ım, Muhammed Mustafa'ya ve aline öyle rahmet eyle ki rahmetinden onlara kavuşmayan asla bir şey kalmasın. Muhammedi ve alini öyle esirge ki onlara ulaşmayan asla rahmet kalmasın. Muhammed Mustafa'ya ve O'nun aline öyle salat ve selam eyle ki onlara kavuşmayan hiç bir selam kalmış olmasın.)

  Allâhümme enzilhül mak'adel mukarrebe ındeke yevmel kıyâmeti.

  Allâhümme salli alâ Muhammedin abdike ve resûlike ve alel mü'minîne vel mü'minât vel müslimîne vel müslimât

  Manası: Allahım ! kulun ve Resulun Hz.Muhammed'e salat (Rahmet) et. Mümin olan erkek ve kadınlara, müslüman olan erkek ve kadınlara da merhamet eyle. 3. Ziyaretçi
  Allah o ellerine hiç dert vermesin inşallah..
+ Yorum Gönder


allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina muhammed,  allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina muhammed anlamı,  allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina muhammedin,  allahümme salli ala seyyidina ve nebiyyina muhammed ne demek,  nebiyyina ne demek,  allahümme salli ala ve nebiyyine muhammed