+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Islamiyette Depresyon Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Islamiyette Depresyon Hakkında Bilgi
  islamiyette depresyon hakkında bilgi kısaca 2. Asel
  Bayan Üye

  Islamiyette Depresyon ile ilgili yazı

  Depresyon, çağımızın en sık rastlanan hastalıklarındandır. Bu hastalığa neden olan sıkıntı ya da günümüzde sıkça kullanılan deyimiyle stres, pek çok hastalığı beraberinde getirmekte, kalp hastalıkları benzeri pek çok hastalığa neden olabilmektedir. Bunun sebebi incelendiğinde, hücreler arasındaki hassas dengelerin sıkıntıdan direkt olarak etkilendiği görülmektedir.

  Bunun için de dua ve tevekkül şarttır. Kuşkusuz Allah’a devamlı dua eden, başına gelen her olayın Allah’ın verdiği özel birer imtihan olduğunun farkında olan ve tevekkül eden bir mümin, sıkıntıdan daha çabuk kurtulacaktır. Yüce Rabbimiz’in sıkıntıları gideren ve duaya cevap veren sıfatları Kur'an'da şöyle bildirilmektedir:

  "O nesneler mi üstün yoksa, çaresiz kalıp Kendisine yalvaran insanın duasını kabul edip sıkıntısını gideren ve sizi dünyada halifeler yapan Allah mı? Hiç Allah ile beraber başka tanrı mı olur? Elbette olmaz! Ne de az düşünüyorsunuz! (Neml, 27/62)

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Depresyon çağımızda rastlanan en yaygın hastalıklardan biridir. stres le birlikte gelen bu rahatsızlık beraberinde bir çok hastalığa da neden olur. bu yüzden depresyondan kurtulmak isteyenler allaha sığınmalı ve dua etmelidir.
+ Yorum Gönder