+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Islamiyette Meleklerle Iletişim Nedir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Islamiyette Meleklerle Iletişim Nedir
  islamiyette meleklerle iletişim nedir kısaca 2. Asel
  Bayan Üye

  Islamiyette Meleklerle Iletişim ile ilgili bilgi

  Melekler nurdan yaratılmış lâtif cevherler, ruhanî varlıklar oldukları için, aslî hüviyetleri ve gerçek mâhiyetleri ile insan gözüne gözükmezler. Görme kabiliyetimiz, melekleri görebilecek şekilde yaratılmamıştır. Ancak Cenâb-ı Hak peygamberlerine, melekleri görme kabiliyetini verdiğinden, onlar melekleri hakikî şekilleri ile görebilmişlerdir. Ayrıca, melekler farklı şekillere girerek görülebilirler.

  Melekleri hakikî mâhiyetleri ile göremememiz ve beş duyumuzla hissedemeyişimiz, onların yok oldukları iddiasını gerektirmez. Duyu organlarımızın maddî âlemde kendi dahi hissedemedikleri pek çok şey vardır. Kulağımız çok tiz ve çok pes sesleri işitmez. Bugün varlığı âletlerle tesbit edilen ışık dalgalarının hepsini, hele röntgen ve ültraviyole ışınlarını gözle görebilseydik, dünyayı şimdikinden çok başka şekilde tanıyacaktık.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Melekler tamamen nurdan yaratılmış soyut varlıklardır. insanlar onları göremez. ancak peygamberler allah tarafından verilmiş bir özellik sayesinde melekleri görebilmektedirler. meleklerle iletişimi de sadece peygamberler yapabilir.
+ Yorum Gönder