+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Sorular Forumunda Islamiyette Uzaylılar Hakkında Bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Islamiyette Uzaylılar Hakkında Bilgi
  islamiyette uzaylılar hakkında bilgi kısaca 2. Asel
  Bayan Üye

  Islamiyette Uzaylılar İle İlgili Bilgi

  Muhammed peygamber de bu aracılardan birisi. Kuran’da bir çok ayet insanın sürekli kabul edemeyeceği uygulamaları içeriyor. Dünya dışı canlılardan geldiği apaçık olan Kuran’daki bazı mesajlar.

  Meryem suresi 98

  “Hem onlardan önce nice nesilleri helak ettik. Şimdi onlardan hiçbirini görüyor musun…. ”

  “Lut kavmi de mesajlarımızı yalanladı. Biz de onların üzerine taş yağdıran bir kasırga gönderdik” “Derken, tan yerinin ağarma vaktine girdiklerinde onları çığlık yakalayıverdi. Anında yurtlarının üstünü altına çevirdik ve üzerlerine balçıktan pişirilmiş taş yağdırdık.

  …onu yalanladılar; bunun üzerine onları amansız bir sarsıntı yakalayıverdi, böylelikle kendi yurtlarında diz üstü çökmüş olarak sabahladılar.

  ” Ad halkına gelince; onlar da, uğultu yüklü, azgın bir kasırga ile helak ettik.

  ” Biz kendilerinden önce, nice kuşakları yıkıma uğrattık da onlar feryad ettiler.

  “İşte biz, onların her birini kendi günahıyla (inançsızlığıyla) yakalayıverdik. Böylece onlardan kiminin üstüne taş fırtınası gönderdik, kimini şiddetli bir çığlık sarıverdi, kimini yerin dibine geçirdik, kimini de suda boğduk.

 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İslamiyette kutsal kitap olan kuranı kerimin bir çok ayetinde insanlar dışında da yaşayan varlıklar olduğundan bahsediliyor. nacak bunların uzaylı olup olmadıkları hakkında kesin bir şey söylenmediği için uzaylıların var olup olmadıklarını bilemiyoruz.
+ Yorum Gönder