+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Şehİtler NİÇİn Ölmez? Konusunu Okuyorsunuz..
 1. HARBİKIZ
  Moderator

  Şehİtler NİÇİn Ölmez?
  Şehit neden ölmez


  Yüce Allah; Kur`an`da, şehitler için ölüler demememizi istiyor. Çünkü onlar diridirler. Şehitler; hayatlarını Yüce Allah için feda ettiklerinden dolayı, Allah da onlara bizim bü dünyadaki algılarımızla anlayamayacağımız bir dirilik lütfediyor. Bazı insanlar, Allah`ın emirlerini önemsemezler. Uykusunu 15 dakikalığına bölüp sabah namazına kalkmaz mesela, halbuki biraz sonra tekrar yatağına yatacak. Ya da servetinden bir miktarını ihtiyacı olanlara vermez, halbuki verse Allah`tan karşılığını fazlasıyla alacak. Ramazan ayında oruç tutmaz kimisi, halbuki akşama istediğini yiyebilecek. Ama şehitler öyle mi? Onlar yalnızca Allah için, sadece O`nun rızası için; dünyada zulüm ortadan kalksın, iyilik, güzellik, hak ve adalet egemen olsun diye sıcacık yataklarını, sevgili hanımlarını, analarını, babalarını, gözlerinin nuru çocuklarını, dünya geleceğini, malı, mülkü, her şeyi bir eknara bırakarak zorlu bir mücadeleye atılırlar ve sonunda ölürler, öldürülürler. işte bu kullarına karşı, lütfu sınırsız Yüce Mevlamızın da mükafatı, bambaşka bir hayat ve dirilik oluyor. Aziz, Hakim, Rahman ve Rahim Rabbimiz hepimizi şehit kullarından eylesin. Sevgi ve selamlarımla.
  __________________
 2. Feyruşah
  Devamlı Üye

  Şehit Allah ın huzurunda diri olarak bulunup cennete gireceği müjdelendiği için bu ismi almıştır. Allah yolunda ölenlere şehit deniliyor. Her öldürülen insan için şehit demek doğru değildir, çünkü ayetlerde de söylenildiği gibi sadece Allah yolunda ölenler şehit mertebesine girer.

  sehit.gif

  fotoğrafta ki kişi islam için savaşan ve öldürülen bir şehit
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Şehitlik bildiğiniz gibi allah katında çok önemli bir mertebedir. allah yolunda cihad ederken ölenler şehitlik mertebesine yükselirler. şehitler allah rızasını kazandıkları için allah katında hiç bir zaman ölmezler. ayrıca şehit olan kişiler yıkanıp kefenlenmezler.
+ Yorum Gönder