+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Allah (c.c)'ın Affının Büyüklüğü Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Allah (c.c)'ın Affının Büyüklüğü
  Allah (c.c)'ın Affının Büyüklüğü


  Allah her günahı affeder ama bir tanesini asla affetmez bu günahın adı'da "kul hakkı" Allah buyurur:" ne ile gelirseniz gelin kul hakkı ile gelmeyin yanıma diye buyrulur.

  Peygamber efendimize (s.a.v) Sahabe-i kiramdan Gelen bir soru

  Ya Resulallah Allah (c.c)'ın Affı Magfireti Nekadardır?

  Peygamber Efendimizin cevabı

  Büyük bir okyanus düşünün ve bu okyanusun komple Süt olduğunu düşünün, Bu Sütten Okyanusun Ortasında bir ağaç düşünün, ve o Ağacın Dalında bir Karga düşünün, ve O karganın Ağzında bir çamur parçası düşünün, ve o Çamurun sütün içine düştüğünü Düşünün. Sizce o ufacık çamur parçası süte bir zarar verebilirmi?

  Sahabenin cevabı : Vermez ya Resulallah

  İşte Allahın Af ve Magfireti o Sütten okyanus gibidir dünyadaki gelmiş geçmiş tüm insanların hataları suçu ve günahıda o karganın ağzındaki çamur kadardır

  (Bir Hoca'nın sohbetinde dinlemiştim ve çok etkilendim sizlerde paylaşmak istedim)

  Allah c.c Büyük küçük bilerek bilmeyerek yaptığımız tüm günahlarımızı affeylesin, 2. Muhammed gunduz1
  Devamlı Üye

  Allah (c.c)'ın afının büyüklüğü evrenden bile daha büyüktür ama af etmeyeceği bir tek günah vardır oda kul hakkıdır Allah (c.c)kuranda derki "ne ile gelirseniz gelin kul hakkı ile gelmeyin" diye buyurmuştur.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Allahu teala affedicidir. yaptığı kötülüklerden pişman olan kişi içten ve bir daha yapmayacağından emin olduğunda allahtan af dilesin emin olun allaha sizi affeder. ancak allah tek bir günahı affetmez oda kul hakkıdır. allah bunu hakkına girilen kişiye bırakmıştır.
+ Yorum Gönder