+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda İnanmak İnanç İle İlgili Dini Yazı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  İnanmak İnanç İle İlgili Dini Yazı
  İnançla alakalı yazı
  Adamın biri her zaman yaptığı gibi saç ve sakal traşı olmak için berbere gitti. Onunla ilgilenen berberle güzel bir sohbete başladılar.Değişik konular üzerinde konuştular. Birden Allah ile ilgili konu açıldı

  Berber: " Bak adamım, ben senin söylediğin gibi Allah'ın varlığına inanmıyorum."

  Adam: " Peki neden böyle diyorsun?"

  Berber: " Bunu açıklamak çok kolay. Bunu görmek için dışarıya çıkmalısın. Lütfen bana söyler misin, eğer Allah var olsaydı, bu kadar çok sorunlu, sıkıntılı, hasta insan olur muydu, terkedilmiş çocuklar olur muydu? Allah olsaydı, kimseye acı çektirmez, birbirini üzmezdi.Allah olsaydı, bunların olmasına izin vereceğini sanmıyorum"

  Adam bir an durdu ve düşündü, ama gereksiz bir tartışmaya girmek istemediği için cevap vermedi. Berber işini bitirdikten sonra adam dışarıya çıktı. Tam o anda caddede uzun saçlı ve sakallı bir adam gördü.Adam bu kadar dağınık göründüğüne göre belli ki traş olmayalı uzun süre geçmişti. Adam berberin dükkanına geri döndü.

  Adam: " Biliyor musun ne var, bence berber diye birşey yok"
  Berber: " Bu nasıl olabilir ki? Ben buradayım ve bir berberim."
  Adam: " Hayır, yok. çünkü olsaydı, caddede yürüyen uzun saçlı ve sakallı adamlar olmazdı."

  Berber: " Hımmm Berber diye birşey var ama o insanlar bana gelmiyorsa, ben ne yapabilirim ki?"

  Adam: " Kesinlikle doğru! Püf noktası da bu! Allah var, ve insanlar ona gitmiyorsa, bu gitmeyenlerin tercihi. İşte dünyada bu kadar çok acı ve keder olmasının nedeni!" 2. Fatma
  Administrator

  İnanç, bir kişiye, şeye, Tanrıya, herhangi bir öğretiye ya da görüşe duyulan bağlılıktır. inanılan şey, görüş, öğretidir. Şüphelerden sıyrılıp emin olmaktır.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  İnanç bir din veya düşünceyi benimsemek ona inanmak anlamına gelir. islamiyet dinininde temelini inanç sağlamaktadır. allaha inanan ve onun yolunda onun rızası için çalışan insanlar inançlarına sımsıkı bağlanan kişilerdir.
+ Yorum Gönder


inanç ile ilgili resimler