+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Hz mehdinin hayatı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. GÜLNUR
  Devamlı Üye

  Hz mehdinin hayatı
  Hz. Mehdi Kimdir?


  HZ MEHDİ.jpg

  Hazreti Mehdi, kıyamete yakın bir zamanda dünyaya gelecek ve insanları İslam ahlakına yaklaştıracak ve tüm dünyaya hidayet dağıtacak bir insandır. Bu kişi peygamber efendimiz Hz Muhammed (S.A.V)’in hadis-i şeriflerinde birçok kez dile getirilmiştir. Peygamber efendimizin ölümünden hemen www.alasayvan.net sonra insanlar Hz. Mehdi’yi beklemeye başlamışlardır. Fakat Üstad Bediüzzaman Said Nursi’nin de ifadesiyle; “1400 yıl sonra gelecek o kutlu şahsı, kendi zamanlarına yakın zannetmişlerdir.”

  Hz. Mehdi kelimesi “insanları doğruya götüren” anlamına gelir. Hadislere göre Hz. Mehdi, önce İslam dünyasının içinde mücadele yürütecek ve İslam’ın aslından kopmuş olan Müslümanları gerçek imana ve ahlaka döndürecektir.

  Burada dikkat edilmesi gereken nokta şudur. Kuran-ı Kerim’de İslam’ın dünyaya hakim olma vaadi vardır. Allah bunu inanan müslümanlara vaat etmiştir. Bu olay Allahın izniyle Hz. Mehdi zamanında gerçekleşmeye başlayacak ve Hz. İsa (A.S.)’ın yeniden yeryüzüne dönmesi ile beraber tüm hristiyanlar müslüman olacak ve Ehli Kitap denen zümreden (hristiyanlar ve yahudiler) müslüman olmayan ve Hz. İsa’nın söylediklerine iman etmeyen hiç kimse kalmayacaktır. Hz. İsa (A.S.) kuranı kerimde de belirtildiği gibi asla öldürülmemiştir. Hayatı zaman ve www.alasayvan.net mekan içerisinden çıkarılmıştır ve Ahir Zaman’da Hz. Mehdiye yardımcı olarak (ona tabii olarak) yeniden yeryüzüne gönderilecek ve insanları Allah’ın dinine İslam’a davet etmeye çalışacaktır.

  Evet Hz. Mehdi‘nin geliş zamanı tam da şuan bulunduğumuz günler içerisindedir. Hz. Mehdinin çıkış alametleri bir bir gerçekleşmeye başlamıştır. Üstelik bu alametlerin sayısı 300′e yaklaşmıştır. Bu kadar çok olayın sadece son 20-30 yılda meydana gelmesi Hz. Mehdi‘nin günümüzde yaşadığına büyük bir delildir. Tabii ki en doğrusunu Allah (c.c.) bilir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Hazreti mehdi islam inanışına göre kıyamet günü dünyaya gelecek ve insanları doğru yola götürmeye çalışacak. hatta peygamber efendimiz hadisi şeriflerinin çoğunda hazreti mehdiden bahsetmiştir. ayrıca mehdi isminin anlamıda doğruya götüren demektir.
+ Yorum Gönder