+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda Allahümme barik duası hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Dr Zeynep
  Bayan Üye

  Allahümme barik duası hakkında bilgi

  Allahümme barik duası

  Allahuma barik duası anlamı alallahım sen hz. muhammedin dinine ümmetine hayır ve bereket ver İbrahimin ümmetinede hayır ve bereket ver ya rabbi demekdir.

  Okunuşu : Allâhümme barik alâ Muhammedin ve alâ âli Muhammed. Kemâ barekte alâ İbrahîme ve alâ âli İbrahim. İnneke hamidün mecîd.

  Allahümme Barik Anlamı : Allah’ım! Muhammed’e ve Muhammed’in ümmetine hayır ve bereket ver. İbrahim’e ve İbrahim’in ümmetine verdiğin gibi. Şüphesiz övülmeye layık yalnız sensin, şan ve şeref sahibi de sensin.
  allah-mme-barik-duas-hakk-nda-bilgi.jpg
 2. Çisem
  Bayan Üye

  Duaların en güzeli peygamberlerin etmiş olduğu dualardır. Peygamberlerimiz dua ederken Allahu tealanın isimlerini övgüye layık olduğunu ve şanını yücelterek dua ederlerdi ki bu bir teslimiyet ve aşkı göstermektedir.
 3. Nesrin
  Devamlı Üye
  Dua istemek anlamına gelmektedir. dinimizde edilen dualar sadece bir şey istemek için değil başka şeyler için de edilir. allahümme barik duasında olduğu gibi. ayrıca allahümme barik duasının anlamı : allahım sen hazreti muhammedin dinine ümmetine hayır ve bereket ver, ibrahimin ümmetine de hayır ve bereket ver ya rabbim.
+ Yorum Gönder