+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda El Vehhab Esması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  El Vehhab Esması


  El Vehhab Esmaül Hüsna


  Yarattıklarına verdiğinin karşılığını bekleme yen ve sitem etmeyen anlamlarına gelir. İnsan- larm birbirine vermeleri ise böyle değildir. On
  ların daima şikâyette bulunurlar, verdiklerini başa
  kakarlar. Hatta çoğu zaman verdiklerini karşı lığını beklerler. Verilen nimetleri bile küçümseyen insanlar vardır. Fakat Allah (c.c.) verdiğini başa kakmaz. Çünkü O, Vehhâb'tır

  "Ey Rabbimiz! Bizleri doğru yoluna erdirdikten sonra kalplerimizi yamultma ve bize katından bir rahmet ihsan et. Şüphesiz Sen Vehhâb (çok bağış yapan)'sın." (Al-i imran Sûresi, 3/8)

  Yaratılıp da varlık alanına çıkışından itibaren insan sürekli nimetlen dirilmiş, da ima lütuf ve ikramlara mazhar olmuştur. îşte bütün bunlar tesadüfen olmuyor; şuur suz ve rastgele yürüyen bir yapının sonucu ortaya çıkmış bulunmuyor. Ziyadesiyle bağışta bulunan çok cömert bir Vehhâbın lütfunu gösteriyor. Ve insanı, kendisine yapılan ikramlara bakarak onun sahibim anlamaya çağırıyor.

  Bir mümin samimiyetle bu ismi tekrarlarsa, Yüce Allah (c.c.) onun rızkını bolca verir, geçimini geniş ve kolay eder; her türlü maddi sıkıntıdan kurtarır. Şeytanın şer rinden emin kılar.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  El vehhab allahın o güzelim isimlerinden biridir. anlamı allahın hiç bir karşılık gözetmeden kullarına nimetler verdiğini ve onları ihsan ettiği anlamına gelmektedir.
+ Yorum Gönder