+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dini Yazılar Forumunda El Fettah Esması Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ömer
  Devamlı Üye

  El Fettah Esması


  Esmaül Hüsna El Fettah hakkında bilgi


  'Kapalı olan bir şeyi açmak, birine yardım edip onu zafere ulaştırmak'gibi anlamlara gelen leth' kökünden meydana gelmiştir.

  Dileklerine kavuşmak isteyen kullarına kapalı kapıları açan, peygamberlerini düşmanlarının elinden kurtarıp, memleketleri fethi kolay kılan; sevdiği kullarına gözle görülmeyen alemin kapılarını açıp gözlerinden perdeyi kaldıran Allahü Teâlâ anlamlarına gelir.

  ".. O (Allahü Teâlâ) Fettâh'dır, Alim'dir" (Sebe' Sûresi, 34/26)

  İnsanlar dara düşüp Allahü Teâlâ'dan samimi bir şekilde yardım diledikleri takdirde kuşkusuz bu karşılıksız kalmaz. Yeter ki insan istemesini bilsin.

  Müslüman, kapak olan her şeyi ancak Allahm açabileceğini bilmelidir. Kullarına rızık ve merhamet kapılarını açan, zor ve kitlenen işleri çözüp açan, hakkı görmeleri için kalplerini ve gözlerini açan, sıkıntı ve darlıktan sonra gönüllerini açıp ferahlık veren, anlaşılmayan kapalı her sorunu kolaylıkla açan Odur.

  Bir Müslüman bu mübarek ismi devamlı surette tekrarladığı zaman, hiçbir konuda darlık ve sıkıntı çekmez, bütün zor kapılar açılır. O kişi Cenab-ı Hakk'tan ne isterse, isteği yerine gelir.
 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  El fettah allahın o güzel doksan dokuz isimlerinden birisidir. anlamı ise kapalı olan bir şeyi açmak ve birine yardım edip onu istediğine kavuşturmak anlamına gelmektedir. allah herkese yardım eder yeter ki isteyin.
+ Yorum Gönder