+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Greyfurtla Zayıflamak Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Gökçee
  Devamlı Üye

  Greyfurtla Zayıflamak
  Greyfurt ve limon yiyerek nasıl zayıflarsınız

  Greyfurt ve limon faydaları nelerdir
  Metabolizmayı hızlandırmanın üç yolu var. Birincisi, metabolizmayı hızlandırıcı tiroit hormonları. İkincisi, bitkisel orijinli metabolizma hızlandırıcılar.
  Üçüncüsü, metabolizmayı hızlandırıcı yiyecekler. Örneğin narenciye grubundan limon ve greyfurt metabolizmayı hızladırmaya yardımcı oluyor. Yemek aralarında yenilecek bir greyfurt ya da mide problemi yoksa taze limon suyu metabolizmayı hızlandırıyor. Limon yemek zor olabilir, soda ile tüketilebiliyor. Sabahları soğuk duş almak da metabolizmayı hızlandırıyor. Sabahları erken kalkın ve sabah sporu yapın. Uyumadan zayıflanamaz bu nedenle akşam erken yatmak da zayıflatır. Ayrıca, aç kalmak metabolizmayı zayıflatır; az az, sık sık yemek doğrudur.

  Halsiz hissetmeden diyet yapın
  Aç kalmayın, besleyici unsurları mutlaka alın. Amino asitlerden, proteinlerden zengin gıdalarla beslenin. Yumurta beyazı, proteinden çok zengindir. 18 yaşında bir genç, iki yumurta beyazını rahatlıkla yiyebilir. Vitamin zengini besinler tüketin, taze yeşil yiyecekleri tercih edin. Konserveler ve özellikle yapay içeceklerden uzak durun.

  Diyetten sonra nelere dikkat etmelisiniz?
  Diyetten sonra kilo almamak için o kiloda ne kadar sıkıntı çekildiği hatırlanmalı. Eski resimleri, eski kıyafetlerinizi saklayın. Zayıflayanlar her an dikkatli olmalılar. 2-3 seneye kadar yağ hücreleri kaybolmuyor, miktarları azalıyor ve en ufak bir tekrarda eski haline dönüyor. Bu bakımdan eskisinden 3-4 kat daha dikkat edilmesi gerekiyor.
 2. Zarafet
  Üye

  Greyfurtun tadı ekşi ve buruktur. Bu ekşilik, limon gibi, lenf damarlarını çalıştırır. Greyfurtun kötü kolesterolü düşürücü özelliğide var. Fiziksel etkilerin yanı sıra zihinsel yorgunluklara da iyi geliyor. Greyfurt bakım için yüz maskesi olarakta kullanılır.
+ Yorum Gönder