+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Aşırı Kilo Kaybı Nedenleri Nelerdir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Aşırı Kilo Kaybı Nedenleri Nelerdir
  KİLO KAYBI HAKKINDA BİLGİ

  Aşırı Kilo Kaybı Nedenleri Nelerdir

  Kilo kaybetmek bir çok kişi tarafından zayıflama daha güzel bir görünüme sahip olmak olarak kabul ediliyor. Aşırı kilo kaybı bir çok hastalığa neden olacaktır. aşırı kilo kaybı nedenleri Aşırı kilo kaybı nedenleri konusunda yapılan açıklamaları derleyerek sizlere sunuyoruz. Aşırı kilo kaybı nedenleri bünyenin kas ve yağ kaybının çok yüksek olduğu dönemdir. Aşırı kilo kaybının nedenleri çok çeşitlidir, kalori alınmasında kısıtlama, Metabolizma hızının normalden çok yükselmesi, Hormonal sorunlardan kaynaklanan aşırı zayıflama, Psikolajik nedenler, sindirim sistemi sorunları, yorgunluk.

  Anoreksia nervosa
  Kilo kaybına yol açan ve sıklıkla gö-rülen sorunlardan birisi anoreksia nervosadır. Anoreksia nervosa daha çok genç kızlarda görülen ve aşırı enerji kısıt-laması şeklinde uygulanan diyetlere paralel ortaya çıkan bir sorundur. Ciddi sonuçları (ölüm) olabilen bu sorunun kökeninde önemli psikolojik nedenler bulunmaktadır. Er-genlik dönemindeki kızların (veya erkek çocukların) ger-çekçi olmayan vücut imajları (çok şişman olmak gibi) aşırı kalori kısıtlamasına yol açmaktadır. Kendilerini fazla kilolu bulan gençler zayıflamak isterler. Çeşitli yollara başvurur-lar. Özellikle yemek yememek bu uygulamaların başında gelir. Bazen ishal yapıcı veya idrar söktürücü ilaç kullanımı eşlik edebilir. Üst ya da orta sosyo-ekonomik sınıflarda daha sık gözlenmektedir. Psikolojik destekle rahatsızlığın kontrol altına alınması mümkün olabilmektedir. Görülme sıklığı ABD’de her 100.000 kişide 4′tür.

  Bulimia
  Kontrol edilemeyen yemek yeme isteği, aşırı yemek ve ardından istemli olarak kusma manevrası uygulama şeklinde karşılaşılan bir hastalıktır. Hasta buna günde birkaç kez başvurabilir. Uyku, başkalarının varlığı veya uygulamayla ortaya çıkan karın ağrısı dışında bu uygulamayı sürekli olarak yapma isteği duyar. Hasta durumun farkındadır ve bundan dolayı korku ve suçluluk hisseder. Vücut ağırlığının çoğu kez normal olmasına karşın hasta kendisini aşırı kilolu olarak görmektedir. Hastalığın nedenleri çeşitlidir. Aile içi sorunlar, kişilik çatışması, dış görünüme ilişkin kültürel baskılar ve uyumsuz davranışlar bunlardan bazılarıdır. ABD’de görülme sıklığının her 10.000 kişide 2 olduğu bildirilmektedir.
 2. Fatma
  Administrator

  Zayıf olmak güzel olmanın en önemli ölçütü haline gelince şişmanlık da istemediğimiz bir durum oluyor. Egzersiz yaparak ya da sağlıklı bir diyeti takip ederek kilo vermek normaldir ancak, bunları yapmadan kilo vermek endişelenmesi gereken bir durumdur.
+ Yorum Gönder


aşırı kilo kaybı