+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Soluk alırken akciğerlerimiz neden şişip inme hareketi yapar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Soluk alırken akciğerlerimiz neden şişip inme hareketi yapar
  AKCİĞER HAKKINDA BİLGİ

  Soluk alırken akciğerlerimiz neden şişip inme hareketi yapar?
  Diyafram, soluk alındığında kasılır ve aşağıya doğru inerek göğüs boşluğunun hacmini artırır. Böylece akciğerlerin şişmesine zemin hazırlar. Soluk verildiğinde ise gevşer ve yukarı doğru çıkarak göğüs boşluğunun hacmini daraltır. Akciğerlerin daralarak eski haline dönmesini sağlar.
 2. Ziyaretçi

  Diyafram, soluk alındığında kasılır ve aşağıya doğru inerek göğüs boşluğunun hacmini artırır Böylece akciğerlerin şişmesine zemin hazırlar Soluk verildiğinde ise gevşer ve yukarı doğru çıkarak göğüs boşluğunun hacmini daraltır Akciğerlerin daralarak eski haline dönmesini sağlar.
 3. Ziyaretçi
  teşekkürler ama bu sonuçlar doğru mu

  El,f
 4. Ziyaretçi
  çok teşekkürler çok doğru yazmışsınız hiçbiri yanlış değil saolun.

 5. SuSKuN bELa
  Devamlı Üye
  İnsanlar soluk aldıklarında diyafram kasılır kasıldığı içinde göğüsün şişmesine neden olur nefes verildiğinde ise diyafram gevşer, gevşediği içinde göğüs kafesi iner bu sebepten dolayı soluk alıp verdiğimizde bu olay olur.

+ Yorum Gönder


soluk alırken akciğerlerimiz neden şişip inme hareketi yapar,  akciğerlerimiz,  soluk alırken akciğerlerimiz neden şişip inme hareketi yapar kısaca