+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Beslenme Nedir Beslenme Hakkında Bilgi Beslenmenin Anlamı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Beslenme Nedir Beslenme Hakkında Bilgi Beslenmenin Anlamı
  BESLENME İLE İLGİLİ BİLGİ

  Beslenme Nedir Beslenme Hakkında Bilgi Beslenmenin Anlamı

  İnsanın büyümesi ve gelişmesi (anne karnında ve daha sonra) sağlıklı üretken olarak yaşamını sürdürmesi için gerekli olan besinlerin alınmasıdır. Sağlıklı büyüme ve gelişme ve özellikle zeka gelişimi için yeterli ve dengeli beslenme şarttır.Beslenme dokuların yenilenmesini ve bağışıklık sisteminin sağlıklı olarak çalışmasını sağlar.Yetersiz ve dengesiz beslenme vücut direncini azalttığında hastalıklara yakalanma olasılığı artmakta ve hastalıklar ağır seyretmektedir. İş yaşamında verimlilik ve üretkenlikte önemli rol oynar.
 2. Zarafet
  Üye

  Şişkinlik ve rahatsızlık hissi ile kişi rahat uyuyamaz. Şişkinlik yaratan ve sindirimi zor olan besinleri özelikle gece tüketmeyelim. İnsanın, sağlıklı büyüme ve gelişmesi için sağlıklı ve düzenli beslenmeli.
+ Yorum Gönder


beslenmenin anlamı,  beslenme nedir kısaca anlamı,  beslenme nin anlamı nedir,  beslenme nedir kısaca,  dengeli beslenmenin anlamı,  DENGELI BESLENME NİN ANLAMI KISACA