+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Beslenmede Süt ve Süt ürünleri Kimler Daha Çok İhtiyaç Duyar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  Beslenmede Süt ve Süt ürünleri Kimler Daha Çok İhtiyaç Duyar
  Beslenmede Süt ve Süt ürünleri Kimler

  Süt grubu her türden süt ürünlerinden oluşur. Süt, her tür peynir, yoğurt, dondurma gibi süt ürünleri, protein, karbonhidrat, yağ, vitamin ve mineral sağlarlar. Tereyağ dışındaki süt ürünleri kemiklerin büyümesi ve bakımı için önemli bir besleyici olan kalsiyumun olağanüstü kaynaklarıdırlar. Sütte çeşitli oranlarda tam yağlı (%2), kaymağı alınmış ya da kısmen yağı alınmış ( %1) D vitamini vardır, ortalama yetişkin, günde iki bardağa ihtiyaç duyar, süt aynı zamanda temel kalsiyum kaynaklarından biridir. Kadınlar, özellikle hamile ve emziren kadınlar ve büyümekte olan çocuklar günde iki bardaktan fazlasına ihtiyaç duyarlar. Margarin, A Vitaminiyle kuvvetlendirilmiştir.
 2. Ömer
  Devamlı Üye

  Süt ve süt ürünleri 0 - 6 yas kişilerde daha çok ihtiyaç duymaktadır. Nedeni kemikleri güçlendirilir. kalsiyum içerir. bide yaşlı insanlar içinde faydalıdır. Nedeni kemik erimesini önlemek amacıyla da ihtiyaç duyulmaktadır.
+ Yorum Gönder


SÜT GRUBU,  süt ve süt ürünleri,  süt ürünleri görselleri