+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Cennet Elması - Trabzon Hurması Kurusu Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Cennet Elması - Trabzon Hurması Kurusu

  Cennet elmasının yararları

  Bu meyve özellikle A vitamini ve karbonhidrat içerir. Kalp damar hastalıklarına oldukça iyi geldiği hekimler tarafından bilinir. Ayrıca bağışıklık sistemine de iyi gelir ve midenin çalışmasını düzenleyen, sindirim sistemine oldukça yararlı bir meyvedir. Yapılan araştırmalara göre bazı kanser türlerinde iyileşme süresini hızlandırdığı hastalar üzerinde yapılan çalışmalarla ortaya çıkmıştır. Ayrıca hekimler kansızlık sorunu çeken hastalarına cennet elmasını tüketmesini önermektedir.
  Cennet elmasının düzenli olarak tüketildiği zaman iştahı açtığı, ishali giderdiği, safranın hareketini giderdiği ve mide gastritini önlediği tespit edilmiştir. Ayrıca yüksek tansiyona iyi gelir ve kandaki kolesterol miktarının ayarlanmasında vücuda yardımcı olmaktadır. Bağırsak iltihaplarının giderilmesinde cennet elmasından yararlanılır. Cennet elmasının cildi gençleştirici ve canlandırıcı özelliği de vardır. Beslenme uzmanları yaptıkları araştırmalarda 100 gram cennet elmasının içersinde 14 – 20 gram kadar vitamin olduğunu belirtiyorlar. Ayrıca 100 gram cennet elmasının 0,7 gram protein ve 0,4 gram yağ içerdiği biliniyor. Bu meyvenin yağ oranının düşük olması, diyetisyenler tarafından da tercih edilmesini sağlamaktadır.
  A vitamini ve karbonhidrat bakımından çok zengindir. Kalp-damar sistemi hastalıklarının tedavisinde şifalıdır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirmekte, sindirim sistemi hastalıklarına iyi gelmektedir. Aynı zamanda, günümüzde yaygın olarak görülen kanser hastalıklarından korunmada önemli bir yer tutmaktadır.
  Cennet elması yenmeye devam edilirse ishali kesmekte, iştahı açmakta, mideyi kuvvetlendirmekte, safranın hararetini gidermekte mide gastritini önlemekte,bağırsak iltihabını iyileştirmektedir. Cennet elmasının yaprakları kaynatılıp saç ve yüz yıkanırsa cilt ve saç güzelleşmektedir. Cennet elmasının yaprakları kaynatılarak elde edilecek su , temizlikte kullanılabilir.
  Ayrıca bol miktarda, Protein, karbonhidratlar, selüloz, fosfor, kalsiyum, demir, sodyum, tanen, potasyum, mağnezyum, A, B1, B2, B3, C vitaminleri içermektedir.
  Peklik (kabızlık) giderici ve besleyici özelliklere sahiptir.
  İshal, iştahsızlık, gastrit, bağırsak iltihaplarının tedavisinde kullanılabilir.
  Kolesterolü ve yüksek tansiyonu düşürmeye yardımcı olur.
 2. Fatma
  Administrator

  A vitamini vücudumuz için bir çok yerde önemli yere sahip; örneğin göz sağlığımız için bol bol a vitamini almamız gerekiyor.
+ Yorum Gönder


trabzon hurması kurusu,  cennet hurması,  cennet hurması kurusu,  trabzon hurması,  cennet elması kurusu,  trabzon hurmasi kurusu