+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Eliptik bisiklet sırttaki yağları eritirmi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Harbi @ kız
  Bayan Üye

  Eliptik bisiklet sırttaki yağları eritirmi
  Eliptik bisiklet sırttaki yağları eritirmi


  Eliptik bisikletin kalori yakması çeşitli faktörlere bağlıdır.
  Bu faktörler egzersizin süresi, egzersizler arasındaki aralık, makinenin eğimi ve direnç miktarıdır. Bireyin vücuduyla ilgili faktörler vücut yağ-kas oranı, cinsiyet ve üst vücut egzersizinin yapılıp yapılmadığıdır.

  Yakılan kalorinin miktarı eliptik egzersizin sonucunda kişinin kardiovasküler sisteminin durumuna göre, düzenli egzersiz yapmasına ve egzersize yeni başlamasına göre de değişir. [Anlayacağınız hiçbir egzersiz için olamayacağı gibi eliptik bisiklet çalışması da için de kalori yakma hususunda kesin sayılar vermek mümkün değildir. Bu değerler tamamen kişiden kişiye değişiklik gösterir.]

  eliptik-bisiklet.jpg

  Aşağıda cinsiyete ve vücut ağırlığına göre, yakılan ortalama kaloriyi gösteren bazı ortalama değerler verilmiştir.

  - Yarım saat eliptik egzersiz yapan 68 kg. bir kadın 387 kalori yakacaktır.
  - Yarım saat eliptik egzersiz yapan 81 kg. bir erkek 480 kalori yakacaktır.
  - Yarım saat eliptik egzersiz yapan 54 kg. bir kadın 310 kalori yakacaktır.

  Eliptik bisiklet üreticileri 1 saatlik aralıksız egzersizin sonucunda ortalama olarak 720 kalori yakılacağını söylemektedirler. [Bize kalırsa bu biraz abartılı bir iddia ve gerçekçi değil fakat üreticilerin iddiasını yazıya almak istedik. Sanıyoruz ki en yüksek zorluk seviyesinde çalışan spora yeni başlayan biri belki ama o da belki bu kadar kalori yakabilir ama öyle biri de o zorluk seviyesinde durmaksızın bir saat çalışamaz zaten.]

  Eliptik makinenin üzerinde kişinin yakmış olduğu kaloriyi gösteren monitör vardır. Yaktığınız kaloriyi hesaplamak için egzersiz süresi, kilo ve diğer vücut kompozisyonlarınızı girerseniz bu sizin yaktığınız kaloriyi hesaplamanıza yardımcı olacaktır.
 2. Zarafet
  Üye

  Bölgesel yağ yakma egzersizleri bir uzman yardımıyla yapabilirsiniz. Egzersizlerde başlangıçta zorlanabilirsiniz. Fakat daha sonra egzersizler çok rahat gelecektir.
+ Yorum Gönder