+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda En Sağlıklı Besinler hakkında bilgi Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Leyla
  Devamlı Üye

  En Sağlıklı Besinler hakkında bilgi
  En Sağlıklı Besinler nelerdir

  En Sağlıklı Besinler hakkında bilgi1.jpg.
  Sağlıklı beslenmek insan hayatının kalitesini arttıran ve ömrünü uzatan bir gerçektir. Özellikle bazı besinler içerdikleri vitamin ve minareller sayesinde mutlaka tüketilmesi gereken besinler.

  Çay : Günde birkaç bardak siyah ya da yeşil çay tüketmek kanse riskini azaltmaktadır.

  Zeytin Yağı : Zeytin yağı diğer yağlara göre,
  insan vücudu için sağlıklı olan yağdır. Zeytin yağı kanser riskini azaltırken kolestrolü dengeler.

  Patates : Amerikan Tarım Dairesi’ne göre en yararlı 100 besinler arasında 17. sırada yer alıyor. Patates antioksidanlar yönünden oldukça zengin bir besin. kızartması, yemeği, haşlaması vs hemen hemen her şekilde ,
  yenilebilen patatesi kızartmaktan kaçınılması gerekiyor.

  Tarçın: çok eskilerden beri terapilerde de kullanılan tarşının sinir sistemini rahatlatıcı bir etkisi olduğu bilinmektedir. tatlı ihtiyacı hissettiğinizde tarçınlı bir tatlı yemeyi tercih edebilirsiniz. Tarınla harmanlanmış bir sahlep de vücut için hem rahatlatıcı hem de kan şekerini düzenler.
 2. Ziyaretçi

  Zeytinyağı kullan kanseri kovala,spor yap,dengeli beslen.Anneler hamilelik zamanında ve sonrası zeytinyağını özellikle göbek etrafına sürerlerse çatlakları önlerler.Bebeklerini zeytinyağıyla beslerlerse zeytinyağı anne sütüne yakın olduğu için çocukları daha fazla besin vitamin alırlar.Kemik gelişiminde de çok önemli.
+ Yorum Gönder


sağlıklı yiyecekler hakkında bilgi,  sağlıklı besinler,  sağlıklı yiyecekler,  sağlıklı besinler ile ilgili bilgi,  sağlıklı yiyecekler nelerdir