+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Mide Yanması Nasıl Tedavi Edilir Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Mide Yanması Nasıl Tedavi Edilir
  Mide yanması nasıl tedavi edilir kısaca 2. Diyar
  Yeni Üye

  Mide Yanması Nasıl Tedavisi

  Mide yanma problemi oldukça şiddetli geçebilen ve meşakkatli bir problemdir. Mide yanması probleminin çeşitli tedavi yöntemleri mümkündür. Bunlardan ilki ilaç ile tedavi etmektir. Bu ilaçların amacı midedeki asidi yok etmek , mideyi rahatlatmaktır. Yada bu ilaçlar midedeki asidin salgılanmasını engelleyen ilaçlar olabilir. Bu ilaçları kesinlikle doktor tavsiyesi doğrultusunda kullanmak gerekir. Doktor tavsiyesi olmadan bu ilaçları kullanmak oldukça riskli ve daha ağır sonuçlara yol açabilecek bir yanlış olabilir. Çünkü doktorunuz yapacağı testler doğrultusunda midenizin durumuna göre ilaçları ne sıklıkla kullanacağınıza karar vermeli ve size en uygun ilaç tedavisini belirlemelidir.

  Doğal yöntemlerle , anlık olarak mide rahatlamasını sağlamak amacıyla kullanabileceğiniz çeşitli alternatif tedavi yöntemleri de bulunabilmektedir. İçerisinde asit bulunmayan , süt gibi içecekler içilerek midenizin anlık olarak bir nebze de olsa rahatlamasını sağlayabilirsiniz. Ama kesinlikle bu gibi rahatsızlıklarda uzman bir hekime görünülmeli ve doktorun tavsiyeleri doğrultusunda hareket edilmelidir.
 3. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Mide yanmasının nedenleri bir çok şey ola bilir bu yüzden en başta doktora gitmek lazım eğer gidemiyorsanız asitli içecekler den uzak durun domates salça turşu gibi yiyecekleri tüketmeyin bunları yapıp-ta hala yanma varsa muhakkak doktora görünün
+ Yorum Gönder