+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Zayıflamak İçin Nasıl Diyet Yapılır Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Ziyaretçi

  Zayıflamak İçin Nasıl Diyet Yapılır
  Zayıflamak İçin Nasıl Diyet Yapılır kısaca açıkla 2. Ebru
  Devamlı Üye


  ZAYIFLAMAK


  Yapılan araştırmalara göre Türkiye’de şişman oranının gün geçtikçe arttığını gösteriyor.Türkiye’de erkeklerin yüzde 25 ´i, kadınların yüzde 44 ′ü , çocukların ise yüzde 15′i obez olarak kayıt altında bulunuyor.Durum böyle olunca herkes hemen diyet programlarına başvuruyor.Burdada tek tarafa yüklenen diyet programları vücuda ziyan verme durumuna gelebiliyor.

  Beslenme uzmanı Mehlika Öktem’e göre ”Karbonhidratı içermemesi kalp kaslarınızdan tutun , beyninize , böbrekten karaciğere kadar , yağı içermemesi yağda eriyen vitaminlerin erimemesine ya da protein içermemesi vücutta ağırbaşlı kas kayıplarına sebep olmaktadır. Dolayısıyla vücutta yürek krizine kadar neden olabilen diyetleri kullanmamalıyız”.

  Sağlıklı kilo verebilmek için sorulan sorulara ise Öktem şu yanıtları veriyor.Sık sık ve fasıla öğünlerle beslenmek, bir öğünde sadece karbonhidrat değil her öğünde karbonhidrat, protein kalsiyumu aynı oranda almak.Sebze yemeyi ihmal etmemek ve en önemlisi güne kahvaltıyla başlamak olduğunu söylüyor.

  Sağlıklı kilo vermenin en mühim koşulunun ise aktif ve düzenli spor yapmanın olduğununda altını çiziyor

+ Yorum Gönder