+ Yorum Gönder
Sağlık Merkezi ve Diyet ve Beslenme Forumunda Bir haftada 8 kilo vermek !! Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Bir haftada 8 kilo vermek !!
  LAHANA DİYETİ NEDİR?

  Lahana Diyeti

  Kadınlar arasında lahana çorbası olarak anılan bu sebze çorbalı diyet, mucizevi bir biçimde bir haftada tam 8 kilo verdiriyor!!!!! Kimi diyetisyenler vücudun bu kadar kısa sürede kilo vermesine karşı çıksa da henüz hiçbir diyetisyen böylesine kısa sürede kilo verdiren bu diyetten kadınları alıkoyamıyor. Yalnız bu diyeti yaparken kendinizi çok fazla yormamalı, bol su içmeli ve ekstra vitamin almalısınız.

  Özel çorba
  Malzemeler: 6 adet soğan, kereviz, lahana, biber, domates, patlıcan, kabak, enginar, havuç, maydanoz vs. az tuz Yapılışı: Bütün sebzeleri ufak ufak doğradıktan sonra çorba olacak şekilde su ilave ederek düdüklü tencerede pişirin. Daha sonra dilerseniz blender'da ezerek krema kıvamına getirebilirsiniz.

  1. gün
  İstediğiniz kadar meyve (muz hariç) ve özel çorba

  2. gün
  İstediğiniz kadar sebze (baklagiller hariç) ve özel çorba

  3. gün
  İstediğiniz kadar sebze, meyve ve özel çorba

  4. gün
  5 tane muz, 4 bardak süt ve özel çorba

  5. gün
  300 gr. kırmızı et, 6 tane domates, özel çorba

  6. gün
  İstediğiniz kadar yağsız kırmızı et, özel çorba

  7. gün
  Esmer pirinç, istediğiniz kadar sebze, meyve suyu ve özel çorba

 2. diyeti
  Yeni Üye

  Kilo vermenin temelinde günlük kalori ihtiyacından daha düşük kalori almak yatar örneğin günlük kalori ihtiyacınız 2000kcal siz bu kalori ihtiyacınızdan düşük kalori alırsanız vücut kalan enerji ihtiyacı için yağ depolarına yönelmeye başlayacaktır ve 2000kcal ihtiyacınız varken siz 1500kcal alırsanız kalan 500kcal enerjiyi vücut yağ depolarından karşılayacaktır ve bu sayede kilo vermeye başlayacaksınız

  Özellikle fast food olarak adlandırılan hazır yemek ürünleri dondurulmuş hazır yemeklerde bulunan yağ oranları & spora karşı ilgisiz bir toplum olmamız obezitenin Türkiye'de gittikçe yayılmasına sebebiyet vermeye başlamıştır

  Diyet esnasında sporda yaparsanız kilo kaybınız dahada hızlı gerçekleşmiş olacaktır. Şunu unutmayın ki diyet yapmak kesinlikle ama kesinlikle "aç kalmak" değildir insanların kendi başına uyguladıkları diyetlerdeki en büyük yanlışlıklardan biride budur aç kalmak kan şekerini düşüreceği için sizi ister istemez bir halsizliğe sürükleyecektir. dirençsiz bırakacaktır işte bu nedenle vücut yemeğe yönelecektir ve kilo vermek isterken kilo almış olacaksınız.
 3. Zarafet
  Üye
  Beyaz lahananın yağ yakıcı özelliği bütün uzmanların ortak görüşüdür. Salata olarak veya çorba olarak tüketebilirsiniz. en yaygın olarak kullanılan diyet ve zayıflama yöntemlerinden lahana suyudur.
+ Yorum Gönder