+ Yorum Gönder
Diziler ve Dizi Tanıtımları Forumunda Azor Ahai Rhaegar Targaryen mı Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatma
  Administrator

  Azor Ahai Rhaegar Targaryen mı
  Rhaegar Targaryen

  Rhaegar Targaryen.jpg


  Rhaegar, 2.Aerys'ın büyük oğlu ve varisiydi. Aynı zamanda Daenerys'ın en büyük ağabeyiydi. Robert Baratheon'un isyanı sırasında gerçekleşen Üç Dişli Mızrak Savaşı'nda bizzat Robert tarafından katledildi.
  Rhaegar kitaplara olan düşkünlüğü yüzünden yaptığı araştırmalar sonucu kendisin Azor Ahai olduğunu düşünmeye başladı. Sur'da üstat olan büyük amcası ile yaptığı uzun mektuplaşmalar sonuncunda ikisi de bu konuda hemfikirdi.
  Rhaegar, kayıtlara ejderha yumurtasını canlandırma girişimi sonucunda çıktığı kaydedilen; kral, kralın varisi, bir kral muhafızının ve daha bir çok insanın ölümüyle sonuçlanan Yazkalesi Yangını (Tragedy of Summerhall) esnasında dünyaya gemişti. Çıkan yangın (duman) ve ölen insanlar için tüm westeros'un akıttığı gözyaşları (tuz) dolayısıyla dumanın ve tuzun içinde doğmuş olması bu teoriyi desteklemektedir.
  Eğer Rhaegar Azor Ahai ise Robert Rhaegar'ı öldürerek tüm Westeros'u lanetlemiş oldu. Bu durumda Uzun Gece'nin sonunda Ötekiler Westeros'u işgal edecek ve seri kötü sonla bitmiş olacak. Mutlu sonlara arşı alerjisi olan George Martin için biçilmiş kaftan 2. Acil

  Azor Ahai Rhaegar Targaryen mı isimli yazıya yorum yazın.

 3. Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder