+ Yorum Gönder
Resim Galerisi ve Doğa Ve Manzara Resimleri Forumunda Çarliston biber Konusunu Okuyorsunuz..
 1. MAJİX
  Devamlı Üye

  Çarliston biber
  Çarliston biber


  arliston-biber1.jpg


  IRMAK 115 F1

  Bitkisi çok kuvvetli, yarı açık yapıda, soğuk şartlarda meyve tutumu düzenli olarak devam eden, takoz meyve yapmayan hibrid çarliston çeşididir. Bitki biraz boylu olup, tutumları çok düzenli ve çiçeklenmesi iyidir. Tütün Mozayık Virüsü’nün 0,1 ve 1-2 ırklarına dayanıklıdır. Meyveleri uzun, düzgün ve homojendir. Ortalama 21x3,5 cm.dir. Meyve rengi sıcak aylarda açılma yapmaz. Orta erkencidir.

  Not : Aşırı azotlu gübreden kaçınılmalıdır. Gübrelemeye fosforlu gübre ile başlanmalıdır.

  PINAR 130 F1

  Soğuk şartlarda iyi döl tutabilen, yüksek verimli, bitkisi basık, yarı-açık yapıda ve kuvvetlidir. Yan dal gelişmesi kuvvetli ve yan dallardan da kaliteli bol meyve verir. Meyvesi körük yapmaz, orta-açık yeşil renkte, düzgün, düzenli ve 17-20 cm arasındadır. Tobamo virüsün 0,1 ve 2 ırklarına dayanıklıdır.
  THOROS F1

  Bitki gücü kuvvetli, genelde yarı açık yapıdadır. Tek mahsul üretimine uygun, hibrid, acı çarliston çeşididir. Meyve tutumları düzenli, homojen ve erkencidir. Meyve rengi yeşilimsi beyazdır. Meyve boyu ortalama 20 cm, eni 3,5 cm.dir. Kış aylarında takoz meyve yapmaz.Tütün Mozayık virüsü’nün 0 ırkına dayanıklıdır.

 2. Nesrin
  Devamlı Üye

  Çarliston biber yeşil sivri biberlere verilen addır. bu biberler tatlı veya acı olabilir. bu biberler bir çok yerde kullanılabilmektedir ve bir çok faydaları vardır. bir çok yerde yetiştirillebilir. bu da yetiştirilmesinin pek zor olmadığını gösterir.
+ Yorum Gönder


carliston biber