+ Yorum Gönder
Aşka Dair Yazılar ve Dostluk Sözleri Forumunda Sanal Dostluklarımız Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Muhammed
  Özel Üye

  Sanal Dostluklarımız
  Sanal Dostluklarımız Yazı


  Düşünüyorum da sanalda ne kadar çok dostlarımız oldu, can ciğer dost olduklarımız, ölümüne dediğimiz..
  Günümüzün sanal dünyasına şöyle bir bakıyorum da tüm hayatımız o olmuş. Dostluklarımızı, aşklarımızı, arkadaşlıklarımızı, kardeşliklerimizi hep sanaldan yaşar olmuşuz..

  Sanal dünyada şöyle bir yolculuğa çıkalım.. Bir tarafa bakıyorum da ağıtlara eşlik eden efkarlı bir müzik sesi.. Başka bir köşede yüksek sesli okunan lirik şiirler.. Diğer tarafta ise sanal pencereden sarkmış rengarenk sanal çiçekler..
  Bir anda acıktığımı hissediyorum ve yemek tarifleri bölümüne dalıyorum acıkmışlığın ihtirasıyla;
  sanal yemek tarifeli çeşit çeşit yiyecekler kitapçığı,
  Susamışlığın yangınlığıyla saldırıyorum; yine birbirinden lezzetli sanal içecekler karşılıyor beni.
  Ne açlığımı giderebiliyorum ne susuzluğumu dindirebiliyorum.
  …
  Bir anda kendime geliyorum.. Kendime geldiğimde karşımda sadece bir monitör, sıkı sıkaya tuttuğum mause ve klavye.. Bugünün de sonuna gelmişiz, yine yalnızlık ve yine dertlerimle baş başa kalmışım.. Bu sanal dünya uğruna geri çevirdiğimiz arkadaşlarımız, komşuluk ilişkilerimiz, tadına doyum olmayan akşam misafirlikleri..

  Artık buna bir son vermenin zamanı geldi de geçiyor bile.. Bu sanal alemin derdi tasası bitmez.. Çok geç olmadan önce gerçek dünyamıza, dostluklarımıza dönelim artık
  .
 2. Betul
  Devamlı Üye

  Sanal dostluklar aslında şüpheli olan dostluklardır. Mesela bir dostunuz varsa onun bay mı bayan mı diye kendinize sorabildiğiniz dostluklarda ortaya çıkabilirler.
+ Yorum Gönder