+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu
Aşka Dair Yazılar ve Dostluk Sözleri Forumunda Dostluk Adına Sözler Konusunu Okuyorsunuz..
 1. RüzgarGülü
  Devamlı Üye

  Dostluk Adına Sözler
  Dostluk Adına Sözler


  …Kimsesiz zamanların yalnızlığında,aydınlık diyarların masalsı görüntülerinde,küçük bir çocuk yüreğinin annesine olan sevgisi değerinde bir merhaba dostum nasılsın.

  …Dost vurulunca değil unutulunca kahrından ölürmüş.Biz dostlarımızı kır çiçekleri gibi avucumuzda değil kurşun yarası gibi yüreğimizde saklarız.

  …Gönüller birdir dünyalar ayrı olsa da. Arkadaşlıklar,sevgiler,aşklar yalan olsa da umrumda değil dünya yansada biz dostu unutmayız dost uzakta olsada.

  …Dost deniz kenarındaki taşlara benzer.Önce tek tek toplarsın sonra birer birer denize atarsın ancak bazılarına kıyamazsın.İşte sen o kıyamadıklarımdansın.

  …Zaman gelir yollarına kar yağar,etrafını hüzün bulutları sararsa,ne zaman bir dosta ihtiyaç duyarsan dost olabildiğim kadar burdayım.

  …Hep zamana yenik düştük esiri olduk anlamsız koşuşturmaların.ama bir kez adını yüreğimize kazıdığımız dostlarımızı hiçbir zaman unutmadık.

  …Sen gülerken yanındakilerde güler ama ağlarken yalnız ağlarsın onun için öyle bir ağaca yaslan ki asla yıkılmasın öyle bir dost edin ki seni asla bırakmasın.

  arkada6.jpg

  …Başkalarına kendinden fazla değer verme. Ya onu kaybedersin, ya da kendini mahvedersin. Terk edenden alınacak en büyük intikam , ona kupkuru, sevgisiz gözlerle bakmaktır.

  …Yaşam gülmeyi ,sevgi hak etmeyi, vefa unutmamayı, dostluk sadık kalmayı bilenler içindir.UNUTULMADIN!

  …Gülerken herkes eşlik eder, ya ağlarken. Başarılara herkes ortak olur, ya yenilgilere. Öyle bir dost edin ki; kötü gün kapını çalınca kapıya seninle beraber baksın.

  …Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan

  …Hayata değer bir yaşam, sevmeye değer bir aşk, dostluğa değer bir arkadaşlıktan asla vazgeçme.Ne eksik ne fazlasını ara ve seni üzenle asla uğraşma !

  …Mutluluğun peşinden koşma mutluluk senin peşinden koşsun ve hayatta öyle mutlu ol ki gözlerinde akan bir damla yaş arayıp da bulamayanların sadakası olsun.

  …Belki diyorum; SEVGİ nin ne demek olduğunu biliyoruz ama GENÇLİĞİN ne demek olduğunu anladığımızda bu dünyadaki işimiz bitmiş olacak


 2. RüzgarGülü
  Devamlı Üye
  …Eğer herkes dost sandığı kimselerin bir de kendi arkasından söylemiş olduklarını duysaydı, dünyada pek az dost kalırdı.

  …Dostlar ırmaklar gibidir; kiminin suyu az kiminin çok, kiminde ellerin ıslanır sadece kiminde ruhun yıkanır boydan boya…

  …Yardım etmek mi istiyorsun? O zaman dinle; yaşama sevinci getir bana çokça olsun çabuk tükenmeyenlerinden. İhtiyacım var bu ara unutmak üzereyim mutluluğu, unuttum sıcak bir çayın tadını, esen rüzgarın serinliğini, hadi durma öyle hatıralarımı canlandır, iyi olanları?

  …Paylaşacak dostlarınız yoksa iyi şeylere sahip olmanın bir zevki de yoktur

  …Dost bazen minik bir kuş bazen var olmayan sevgili,kimi zaman saksıda bir çiçektir, ama asıl dost seni senden çok sevendir Her dostluğun gökyüzünde bir meleği varmış, yeryüzünde biten her dostluk için gökyüzünde bir melek ağlarmış, sana ant olsun ki bizim meleğimiz asla ağlamayacak

  …Deniz derindir durulmaz dostluk ebedidir unutulmaz

  …Fani dünyanın baki padişahı değiliz. Biz parçalanmış gönül hırkalarını yamar dikeriz. Biz dostlarla ağlar dostlarla güleriz.

  …En koyu mavilikleri avucuna, en içten mutlulukları gözlerine, en derin sevgileri kalbine bırakıyoru.Hep Mutlu Ol..

  …En Koyu cehelet hakkında hiç bir şey bilmediğin bir şeyi redetmektir.

  …Zengin; çok mala sahip olana denmez, zengin kalbi olana denir. Kalb zenginliğinden mahrum olan kimse, ne kadar geniş servete sahib olursa olsun yine fakirdir. Tamamı ve hırsı sebebiyle de halk nazarında hakirdir. Kalbi zengin olan kimse de ne kadar fakir olsa herkesin nazarında muhteremdir.

  …Arkadaşlar yıldızlar gibidir, onları her zaman göremezsin ama senin için her zaman varolduklarını ve seni düşündüklerini bilirsin.

  …Sakın üzmesin seni karşılıksız sevgiler bağrına taş basarsın acılar bir gün diner giden gitsin aldırma yangınlarda söner sakın bakma arkana krallar önde gider

  …Gün gelir puslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeterki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.

  …Rüzgarın kemanını çaldığı,damlaların cama vurduğu bir pencerede yatağına uzanıpta keşke dediğin tüm güzellikler gerçek olsun.


 3. RüzgarGülü
  Devamlı Üye  …Bin damla umut serpilsin yüreğine bin umut dolsun günlerine. Binbir hayalin gerçek olsun.

  …Ben dostun kokusunu uzak diyarlardan alırım ve onun gülüşünü nerde olsa tanırım. Ne mesafaler mesafedir dostunla ne de ayrılıklar hüzünlü

  …Baharın güneşi bahtına doğsun acılar kederler gönlünden uzak olsun. Tüm güzellikler ve mutluluklar senin olsun.

  …Yürek umutlara gebe olduğundan beri dostluklar ayrılıklara yenik düşmedi yüreğimiz dar ağacındayken bile ölüme koşup dostumuzu sevmeyi bildik.

  …Gün gelir buslu bir dünya aydınlık bir yaşama gebe kalır yeterki umutların hiç bitmesin kalbin hangi mutluluk ve sevgi için çarpıyorsa yaşam sana onu versin.

  …Ay yıldızlara mutluluk fısıldarken gökyüzü sevincini yeryüzüyle paylaşırken ben sana bir parça mutluluk yolluyorum içindeki umut çiçekleri hiç solmasın diye.

  …Acıların bir kum tanesi kadar küçük,mutlulkların nisan yağmuru kadar bol olsun.Hayatta bir kere ağlarsan oda mutluluk olsun.Dostum.

  …Hayal kur, ne hayal kurmak istersen Gez, nereye gitmek istersen Ol, ne olmak istersen. Çünkü senin bir tane hayatın olacak ve sadece bir şansın var bütün bunları yapabilmek için

  …Koca bir çölde kum tanesi olmak yada okyanusta su damlası ama en güzeli milyonlarca insan arasında senin arkadaşın olmak.

  …Karanlık aydınlıktan, yalan gerçekten kaçar.güneş yanlız olsada etrafa ışık saçar.üzülme doğruların kaderidir yanlızlık,kargalar sürüyle,kartallar yanlız uçar

  …Eğer gerçekten birini seversen, Onu özgür bırak! Sana ait olmak isterse bir gün mutlaka geri Gelecektir Gelmezse de boşa peşinden koşma Asla da senin O L M A Y A C A K T I R

  …Aşk ve arkadaşlık bir gün yolda karsılaşırlar. aşk kendinden emin bir şekilde sorar: ben senden daha candan ve daha yakınım. sen niye varsın ki bu dünyada? arkadaşlık cevap verir: sen gittikten sonra arkanda bıraktığın gözyaşlarını silmek için

  …Dostluk ağlamaksa, yüreğindeki acıyı paylaşmaksa, üzüldüğünde sıcak bir kucaksa ve dostluk için ateşe atılmaksa, dünya durana, can bedenden çıkana dek sevdiğimsin.


 4. RüzgarGülü
  Devamlı Üye


  …Kalbin hangi arzuların özlemi ile çarpıyorsa hayat rüzgarların seni ona kavuştursun

  …Bazen bitmek bilmeyen dertler yağmur olur üstümüze yağar. ama rengarenk gökkuşağı da yağmurdan sonra çıkar

  …RÜYA; biz uyurken kalbimizin tuttuğu bir dilektir.ARKADAŞ;uçmayı unuttuğumuzda bize kanatlarını açan bir melektir.HAYAL GÜCÜ; bizi bilmediğimiz yerlere uçuran bir rüzgardır,ve HAYAT; içinden ne çıkacağını bilmesek de açmamız gereken bir zarftır.açtığın zarflardan hep güzel şeyler çıkması dileğiyle

  …'Yalnızca bizim gibi insanlar,benim gibi yaşama delicesine aşık olanlar ve mücadelemize ve eskisinden çok daha iyi olan çalışmaya aşık olan insanlar- amacı doğru olarak olduğu gibi görünmeye başlayan ancak bizim gibi insanlar- bize kalmış tek bir şans bile olsa dostlarını terk etmezler.

  …Hayat; yaşamayı, Mutluluk; gülümsemeyi, sevgi; Haketmeyi, vefa; hatırlamayı, dostluk;paylaşmayı bilen için vardır.

  …İçinde öyle bir umut taşı ki onu senden kimse almasın. Gözlerin hep gülsün, mutluluğu sende arasınlar, ama onu öyle bir yere saklaki gerçekten isteyen bulsun..

  …O masum yüzünde acı ve hüzün hiç olmasın gözlerinde mutluluğun en parlak yıldızı parlasın dost eli elini hiç bırakmasın ne olur.

  …Kilometrelerce uzaklıklara gizlenmiş olsada dostluğumuz aynı gökyüzünü paylaştığımız sürece dostuz!

  …Sevmekten korkmadığımız, söylemekten utanmadığımız saygının değerli, düşüncenin önemli, umudun sonsuz olduğu yarınlarda, mutlulukla geçireceğiniz bir ömür dileğiyle.. 5. Berrak
  Yeni Üye
  Olamazsın

  Başka özün, başka sözün,
  Çok farklı şeylerde gözün,
  Görmedim maskeli yüzün,
  Sen bir yaren olamazsın.

  Ağzından çıkar hep yalan,
  zehirlisin aynen yılan,
  Nedir ki elinde kalan,
  Sen bir yaren olamazsın

  Kimi aşktan, kimi dertten,
  Tattığın her haram etten,
  Şairlik hanki niyetten,
  Sen bir yaren olamazsın

  Bırak yazmayı çizmeyi,
  Masum kulları ezmeyi,
  Dağda, ormanda gezmeyi,
  Sen bir yaren olamazsın

  Herkes gülerken haline,
  Biraz sahip ol beline,
  Kırmamak için diline,
  Sen bir yaren olamazsın

  Gözün hep metaryellerde,
  Hiç olmadı helallerde,
  Varacağın baki yerde,
  Sen bir yaren olamazsın

  Amacın hep para ve pul,
  Herkese ediyorsun zul,
  Yazık; olmuşsun kula, kul,
  Sen bir yaren olamazsın

  alıntı


 6. Berrak
  Yeni Üye
  DOSTLAR ARASINA HASRET UCURUMU GIRDIGINDE, YILDIZLARLA VUSLAT KOPRUSU KURDUK YUREKTEN YUREGE. GONLUMUZUN HASRET GUNLUGUGNE UNUTMAYI VE UNUTULMAYI HIC YAZMADIK.

  GUNESE BAGLANDI KORKUYLA ONCE INSAN. SONRA ATESE, SUYA AY BATTI SU KURUDU GUN BITTI.. SEVGI KARDESLIK DOSTLUKTU SONSUZ OLAN..CAN DOSTUMA

  DOSTLUKLARA MESKEN ßU YUREK ASKLARA DEGIL SEVGILININ GOZLERINE DEGIL DOSTUN SOZLERINE, SELAMIN'A MERHABASINA MUHTAC BU YUREK MERHABA EY DOST BU GECE DE YUREKTESIN

  DOSTLUK GUNAH OLMAYACAK KADAR MASUM, KOLE OLMAYACAK KADAR OZGUR, UMULMAYACAK KADAR YAKIN, UNUTULMAYACAK KADAR DERIN, TEK BASINA YASANMAYACAK KADAR ZORDUR.

  ARKADASLIKLAR ASKA DONUSEBILIR,AMA ASKLAR ARKADASLIGA ASLA DONUSEMEZ.

  ARKADAS KIS ORTASINDA YAZ GETIREN,DOST COL ORTASINDA SUYUNU PAYLASANDIR.

  SEVGILER GECICI OLABILIR ASKLARDA OLUMLU OLUMSUZ OLAN TEK SEY DOSTLUKLARDIR

  DOST VARDIR GIDA GIBIDIR,ONU HEP ARARSIN.DOST VARDIR ILAC GIBIDIR GEREKIRSE ARARSIN. DOST VARDIR HASTALIK GIBIDIR, ONU ARAMAZSIN O SENI BULUR..

  BUTUN DUNYAYI SEVGININ RENKLERINE BOYAYIP INSANLARA DAGIT.KENDINI SEVGININ BIR RENGI DIYE TANIT CUNKU SENIN VARLIGIN SEVGIYE EN BUYUK KANIT!

  BEN NE ADAMLAR GORDUM ELBISESI OLMAYAN ! BEN NE ELBISELER GORDUM ICINDE ADAM OLMAYAN

  RUHUMDAN BASKA DOSTUM OLMADI VE DERDIMI DINLEYEN SADECE GONLUM VARDI.

  UNUTMAYI BILIP SEVGIYI BILMEYENLER UNUTUR AMA SEVMEYI BILIP DE UNUTMAYI BILMEYENLER ASLA UNUTMAZ CUNKU ONLAR SEVGIYE A------LARSEVGIYE HASRETLERDIR (KORAY BU SOZ SANA VE SANA BENZEYENLERE

  URKEK BASLADIGIMIZ SEYLER GUN OLUP VAZGECILMEZ OLUNCA BIR BAKISTA SEVGIYI YAKALIYORSAK,KENDIMIZI COSKULU,GUCLU TUTKULU HISSEDIYORSAK DESENE ARKADAS BIZ DOSTUZ

  DUNYADA DOST DENILEN KELIME YALAN.BENIM EN IYI DOSTUM ICKIM SIGARAM.ONLARDA TERKEDERDI OLMASA PARAM

  GULMEK SENIN ICIN BIR TUTKU OLSUNOLURDA BIRGUN AGLARSAN EGER O DA MUTLULUKTAN OLSUN

  EVET ARKADASIM!GULMEK VARKEN SURAT ASMAK NIYE,GULDURMEK VARKEN AGLATMAK NIYE,GUZEL SOZLER SOYLEMEK VARKEN,KALPLERI KIRMAK NIYE?HAYAT COK KISA ARKADASIM VE BU DUNYADAKI HIC BIR SEY KIRILAN KALPLERE DEGMEZ.

  SIMDILIK HOSCAKAL ARKADASIMYINE GEL.YANINA SENIN GIBI GULEN GOZLU,YUREGI SEVGI DOLU INSANLARI ALIP YINE GEL OLUR MU?

  DAL RUZGARI AFFEDER AMA KIRILMISTIR BIR KERE

  BIZIM OMRUMUZDE HAYALLERIMIZ VARDI IRMAKLARINDA SANDALLARIMIZI YUZDURDUGUMUZ,BIZIM OMRUMUZDE DOSTLARIMIZ VARDI BIR GUN GORMEDIGIMIZ DE UZULDUGUMUZ

  BENI DUSMANLARIMIN HANCERLERI DEGIL,DOSTLARIMIN SIRT USTU BIRAKMASI DERINDEN YARALAR

  UYKUDAN UYANINCA INSANI UYANDIGINA PISMAN EDEN,GERI DONMEK ISTEYIPTE DONEMIYINCE CARESIZLIKTEN DELIRTEN,INSANIN HAYATTA SADECE BIR DEFA GOREBILECEGI HARIKA BIR RUYASIN

  SEN ONUN ASKISIN,BEN ONUN DOSTU, ASKLAR GECICIDIR,DOSTLUK KALICI

  PAYLASMAKSA CIKARSIZ SEVGIYI,HISSETMEKSE ICTENLIGI,ARAMAKSA DERTLERE COZUM,GUVENEBILMEKSE NEDENSIZ SONSUZA KADAR DOSTUMSUN(DEFNE'YE)

  AFFET BENI HEP GUZELI ANALIM.ANILARDA TEBESSUM YASATALIM.BEN KIRDIM, BEN UZDUM YARALADIM.MUTLULUK GOLGEN OLSUN ARKADAS'IM.

  DOST DIYE YUREK SALDIM GURBET ELE ELLERI BOS GOZU YASLI DONDU GERIYE DEDIDOSTLUK OLMUS YARENLIK UNUTULMUS DEDIMYA SU KARSIKI DAGLAR ONLAR DOST DEGILMI DEDIHEYHAT SUSAMISSIN SERAPTIR ONLAR O AN SILINIVERDI DOST DIYE SIRT VERDIGIM O DAGLAR

  TUM GUZELLIKLER ARDINDA O DOST KALMIS TEK BASINA UZAKLARDA COK UZAKLARDA HATIRALAR GIBI ESKI ZAMANLARDA O DOST KIMBILIR SIMDI NEREDE BELKI DUNYADA BELKI ECELDE BELKI DE TUM GUZELLIKLERDE HATIRALAR GIBI ESKILERDE
  ARKADASLIK SEVGISI VARDIR SIMDI ESKILERDE KALDI NEDEN ESKILERDE KALDI NEDEN HATIRLANMADI ARKADASLIK SEVGISI VARDIR BILEN AZDIR DUNYADA ARTIK BILEN YOKTUR BU YENI ZAMANLARDA

  ARKADAS KIRMAYAN KIRILMAYAN KIRILSADA YIKILMAYANDIR!

  SENI OZLUYORUM HER OKULA GIDISIMDE CEKTIGIN KOPYA KAGITLARI HALA SIRANIN ALTINDA SENI BEKLIYOR SEN NERDESIN DOSTUM NERDESIN

  MERHABA ARKADASIM BIR GUN BAHAR OLMAK ISTERSEN CICEKLERIN DAIMA ACIK OLSUN BIR GUN CICEK OLMAK ISTERSEN YUZUN HEP GUNESE DONUK OLSUN VE BIR GUN BIRINI SEVERKEN KALBIN HEP ONUNLA OLSUN

  DOSTUM OL AGLARKEN YABANCI OMUZ ARAMAYAYIM DOSTUM OL KALBEN TUT SEVGI SUN GOZLERINLE VE NE OLURSAN OL DOSTUM OL ISTER YANIM DA ISTER UZAKTA ISTER GULUSUM DE ISTER GOZ YASIM DA BIR SES CIGLIGIM OL ODAMA DOL AMA BENIM DOSTUM OL

  SEN ESKIDEN BOYLE DEGILDIN ,GOZLERIN ISIL ISIL GULER OYNARDINHAYATA BAKMAZ, HAYATI YASARDIN KOSARDIN, COSARDIN, SAVASIRDIN, SIMDI NE OLDU SANA ? HAYATA KUSMUS YORULMUSSUN SISMANLAMIS YASLANMISSIN BAKISLARIN SOLGUN

  BIR BAGRI YANIK KARDASIM VAR AGLARMI BILMEM UZANIPTA GOZLERINE AKAN YASLARI SILEMEM YARIN ASKERE GIDECEK GITME KAL DIYEMEM AGLAMA KARDAS AGLAMA AGLAYIPTA YUREGIMI DAGLAMA

  ARKADAS ICIMI SEN, DISIMI SEN BILIRSIN. ANCAK SEN OLURSUN BANA YOLDAS. HAYDI TUT ELLERIMDEN, BERABER YURUYELIM YARINLARA, GEL ARKADAS!

  GERCEK ARKADAS SAGLIK GIBIDIR DEGERI ANCAK O YOK OLUNCA ANLASILIR

  DUNYADA 100 TANE ARKADASIN VARDIR,99 TANESI KOTUDUR.1 TANE ARKADAS SEC KENDINE HEM ARKADAS HEM KARDAS OLSUN SANA !!!

  KADER MAHKUMUNA MAGRUR BAKISIN,ESARETIN YETER KONUS BE ARKADAS TAS YUREK DENINCE HELE BIR DUSUN,ONUNDE SAYGI ILE DUR BE ARKADAS.

  IKI DOST VARMIS DUNYANIN FARKLI YERLERNDE BIRBIRLERINI OZLEDIKLERINDE SEVGILERNI RUZGARA FISLDARLARMIS DISARI CIK GOR BAK DOSTUM RUZGAR NASIL ESIYOR

  UNUTMA UNUTULANLAR, UNUTANLARI, ASLA, UNUTMAZ DOSTUM

  SEREFLE BITIRILMESI GEREKEN EN AGIR GOREV HAYATTIR BIR ANLIK ZEVKIN ICIN NAMUSUNU LEKELEMEYE BIR ZAMANLIK MEVKI ICIN AYAK OPMEYE GUNLUK MENFEATLERIN ICN FAZILETLERINI KARARTMAYA DEGMEZ ARKADAS

  YUREK UMUTLARA GEBE OLDUGUNDAN BERI, AYRILIKLARA HIC YENIK DUSMEDIK BIZ,GONLUMUZ DARAGACINDA OLSA BILE DOSTA SELAM GONDERMEYI, UNUTMADIK

  HAYAT YASAMAYI VEFA HATIRLAMAYI DOSTLUK PAYLASMAYI OZEL GUNLER ISE HATIRLAMAYI BILENLER ICIN VARDIR

  BEN ARKADASLARIMI SAHIL KENARINDA TOPLADIGIM CAKIL TASLARINA BENZETIRIM. ICLERINDEN BAZISINI ATAR BAZISINIDA SAKLARIM ISTE SEN ATMAYA KIYAMADIKLARIMDANSIN.

  BIZIM OMRUMUZDE IRMAKLAR VARDIR. SULARINDA HAYALLERIMIZI YUZDURDUGUMUZ. BIZIM OMRUMUZDE DOSTLARIMIZ VARDIR GUNLERIMIZ AYRI GECTIGINDE UZULDUGUMUZ

  AGIRDIR SEVGILERIM HER YUREK TASIYAMAZ!BUYUKTUR UMUTLARIM HER OMUZ KALDIRAMAZ!SONSUZADEKTIR DOSTLUGUM HER INSANA DEGMEZ!(SANA DEGER DOSTUM) UNUTMA

  DOSTUKLARA MESKEN BU YUREK,ASKA DEGILSEVGILININ GOZLERINE DEGILDOSTUN SOZLERINE ,SEL-----,MERHABASINA MUHTAC BU YUREK.MERHABA DOSTUM.YUREKTESIN

  DOGRU SOZE DOST DEGIL,DUSMAN SILAH CEKER

  YILDIZLAR BAZEN GORUNMEZLER , DOSTLARDA BAZEN YILDIZLARA BENZERLER GORUNMESELERDE ONLAR HEP YERLERINDEDIR

  SEMADAKI YILDIZLAR SONUNCE GOZLERINDE GECENIN YALNIZLIGINI HISSEDINCE MUHTAC OLUNCA BIR DOST SOHBETINE UNUTMAKI SENI DUSUNEN BIR DOST VAR BU SEHIRDE

  DOSTLUK DENIZ KENARINDAKI TASLARA BENZER,ONCE TEKER TEKER TOPLARSIN SONRADA BIRER BIRER AYIKLARSIN,BAZILARI VARDIR KI KIYAMAZSIN,ISTE SENDE ONLARDANSIN..

  KUCAKLAMAYA KOLLARININ YETMEYECEGI BIR AGAC BIR TOHUMLA BASLAR EN UZUN YOLCULUKLAR KUCUK BIR ADIMLA GERCEK DOSTLUKLAR ISE KUCUK BIR TEBESSUMLE BASLAR

  HER ZAMAN YENIK DUSTUK ESIRI OLDUK ANLAMSIZ KOSUSTURMALARIN AMABIRKEZ ADINI YUREGIMIZE YAZDIGIMIZ DOSTLARIMIZI HIC MI HIC UNUTMADIK.
  SENLE BEN DOGU BATI AMA DUNYA YUVARLAK.YOLLAR KAVUSMAK ICIN VARDIR. BIRGUN BIRYERLERDE MUTLAKA TEKRAR BULUSURUZ ARKADAS

  GUN GELIR BIRGUN YANLIZ KALIRSAN .AKI VERIRSE IKI DAMLA GOZYASI GOZUNDEN CANLANIRSA ANILARIN BIRDEN BIRE BENI HATIRLA

  ARKADASLAR 3 CESITTIR BIRI PEYNIR-EKMEK GIBIDIR HER GUN ARARSIN BIRI ILAC GIBIDIR ARADA BIR ARARSIN BIRI MIKROPTUR SEN ARAMA O SENI BULUR

  HUZUN BIR YILDIZ KADAR UZAK,MUTLULUK GOZ BEBEGININ KADAR YAKIN OLSUNUMUTLARIN GERCEK,GERCEK MUTLULUKLARIN SONSUZ OLSUN

  KENDINI MUTSUZ HISSETTIGINDE KALBINI DINLE ,CUNKU SEN KALBIN KADAR TEMIZ VE GUZELLIKLERI HAKEDEN BIRISIN TUM GUZELLIKLER SENINLE OLSUN .

  HER RUZGAR SAVURACAK BIR TOZ BULUR HER HAYAL YASANACAK BIR CAN BULUR HER DUS GERCEKLESECEK BIR UMUT BULUR UNUTMA BULUNMAYAN TEK SEY SENIN GIBI BIR DOSTTUR

  GOKYUZUNDE HER DOSTLUKLAR ICIN BIR MELEK YASARMIS, O DOSTLUKLAR BOZULUNCA MELEKLER AGLARMIS, SANA SOZ BIRTANEM BIZIM MELEGIMIZ HIC AGLAMAYACAK!!!!

  HAKIKI ARKADASLIK SIHHATTEN FARKSIZDIR, KIYMETI ANCAK ELDEN GITTIKTEN SONRA ANLASILIR.

  BIR DOSTUM VARDI ATESLER ARASINDA KALMISTI BIR SILAH VERDIM ELINE KENDINI VURSUN DIYE ILK KURSUNU BANA SIKTI !!!!

  GUL KURUSU AKSAMLARDA, DOST HASRETLIKLERI YASADIK, BELKI YERI GELDI AYRILIKLARA AGLADIK, AMA KALBIMIZE KOYDUGUMUZ DOSLARIMIZI ASLA UNUTMADIK INADINA YASADIK!!

  DUNYANIN DORT BIR YANINDA DOSTLARIM VAR DOSTLAR KI BIR SELAM YOLLAMAMISLAR DOSTLAR KI SELAMLARINI ALMAMISIM.YINE DUNYANIN DORT BIR YANINDA DOSTLARIM VAR DOSTLAR KI KANIMA SUSAMISLAR , KANLARINA SUSAMISIM

  HER SEYIN YENISI, DOSTUN ESKISI MAKBULDUR.

  YUREGINE BIR GUL YOLLUYORUM, GULUSLERIMDEN.SESI SEVDADIR SUSKUNLUGUN, SUSKUNLUGUNA SEVDALANDIGIM DOST! YUREGININ GULUSLERINDE SAKLA BENI

  GONUL NE ICKI ISTER NE MEYHANE, GONUL BIR DOST ISTER ICKI BAHANE

  DOST DEDIGIN CAY GIBI OLMALI.SEKERI NE EKSIK NE FAZLA,ICINE BIR TAT BIRAKMALI BAZEN ACI BAZEN TATLI,AMA HEP IHTIYAC DUYMALI

  PAYLASMANIN ASALETINI HICBIR ZAMAN BENCILLIGIN CIRKINLIGINE TERCIH ETME VE OYLE BIR ARKADAS SECKI SEN ONUN ICIN OLUMU DUSUNURKEN, O SENIN ICIN COKTAN OLMUS OLSUN

  SEN UMUDUM,VAZGECILMEZ TUTKUM,DUNUM, BUGUNUM,YARINIMSINAMA EN ONEMLISI "BIRICIK ARKADASIMSIN"

  SEN GULERKEN YANINDAKILER GULER,AMA AGLARKEN YALNIZ AGLARSINONUN ICIN OYLE BIR AGACA YASLAN KI KIRILMASIN,OYLE BIR DOST EDIN KI SEN AGLAYINCA ARKASINI DONUP GITMESIN

  BIZIM OMRUMUZDE IRMAKLAR VARDIR,SULARINDA HAYALLERIMIZI YUZDURDUGUMUZ.BIZIM OMRUMUZDE DOSTLARIMIZ VARDIR,GUNLERIMIZ AYRI GECTIGINDE UZULDUGUMUZ

  SEN BENI UNUMATMAK ISTESENDE BEN UNUTTURMAYACAGIMBEN SENI UNUTMAK ISTESEMDE UNUTAMAYACAGIM!^CAN DOSTUM^

  GONULLER BIRDIR VUCUTLAR AYRI OLSADA.DOSTLUK BITMEZ DOSTLUK ABIDESI YIKILSADA.UNUTMAYIZ DOST UZAKTA OLSADA HATTA DOST BIZI UNUTSADA!!!

  BIR DOST YUZUNE IHTIYAC DUYDUGUNDA BASINI KALDIR VE GOKYUZUNE BAKGUNDUZLERI BULUTLARIN GECELERI YILDIZLARIN ARKASINDAN GULUMSUYOR OLACAGIM

  URKEK BASLADIGIMIZ SEYLER,GUN OLUP VAZGECILMEZ OLUNCA,BIR BAKISTA SEVGIYI YAKALIYORSAK,KENDIMIZI GUCLU,COSKULU,TUTKULU HISSEDIYORSAK DESENE ARKADASIM BIZ DOSTUZ.
  DOSTLUK SESSIZLIGI YASAYIP SAATLERCE SIKILMAMAKTIR. KOTU ANLARDA BILE AVUTAN, DINLEYEN, GULDURENDIR.

  DOSTLUK GECE YARISI ARAYIP, HIC USENMEDEN ACILABILMEKTIR, ACIDA MUTLULUKDA SIGINILACAK EN SICAK LIMANDIR.

  DOSTLUK SEVGIDEN KAYGI DUYMADAN, VEFAYA SADIK OLMAKTIR.

  BIZ DOSTLARIMIZI KIR CICEKLERI GIBI AVUCUMUZDA DEGIL, KURSUN YARASI GIBI YUREGIMIZDE SAKLARIZ

  BIR COCUK GIBI KUCUK BIR KALBIN VARSA, KUCUK KALBINDEKILER BUYUK UMUTLARINSA, KALBIN NE KADAR KUCUK OLSADA, SEN BUYUK UMUTLARINLA YASA!

  DOSTLUKLARIN TUKENMEDIGI, SEVGILERIN OLMEDIGI, GOZ YASLARININ AKMADIGI, GULUCUKLERIN BITMEDIGI, EN GUZEL GUNLER SIZINLE OLSU SEVGILI DOSTUM

  ARASIRA ISYANA YONELIK OLSANDA HATIRLAKI EVRENI YARGILAMAK IMKANSIZDIR. ONUN ICIN KAVGALARINI SURDURURKEN BILE KENDI KENDINLE DAIMA BARIS ICINDE OL!

  GOKYUZUNDE YILDIZLAR GOKKUSAGINDAKI RENKLER GERCEK BIR DOST KADAR DEGERLI OLAMAZ BUTUN YILDIZLAR DOSTUM OLSA SENIN GIBI BIR DOST KARSISINDA PARLAK KALAMAZ.

  DOSTLUK IKI DUNYAYI TUTAN BIR YEMIN, SONUNA KADAR SADAKAT, SONUNA KADAR KEFILLIK VE SAHITLIKDIR.

  DOSTLUK, GEREGINCE TANIMLANAMAZLARDANDIR VE ANCAK, YASAMAKLA ANLASILIR. BU YUZDEN DOSTLUK, SIIR GIBI, ASK GIBI ANLATILMAZ YASANIR.

  GERCEK DOSTLUKLARDA YARATILISLARI BAYAGI OLANLARIN HIC BIR ZAMAN GOREMEYECEGI BIR SEVIYE VARDIR.

  DOSTLUK HAYATIN ZORLUKLARINA KARSI GERILMIS BIR ZINCIRDIR. BAZEN ISTENMEYEREK BU ZINCIRIN HALKALARI ZEDELENIP KOPMA NOKTASINA GELIR.ONU ANCAK AFFETMEK TAMIR EDER.

  HAYAT OLMUS DERIN BIR KUYU, SEVDA DENIZININ KURUMUS SUYU, MUTLU OLMAK ICIN BIR OMUR BOYU, INANIPTA SEVME KIMSEYI ARKADAS.

  SANA BU GUZELLIKLER BIZDEN KALSIN. BU GUNLERDEN BIRSEYLER KALSIN SENDEN ALMAK ISTERLER, BIZI SOYLE GELENI BIZE GONDER BIZDEN ALSIN DOSTUM!

  DOSTLARA MESKEN BU YUREK, ASKA DEGIL SEVGILININ GOZLERINE DEGIL, DOSTUN SOZLERINE MERHABASINA SEL----- MUHTAC BU YUREK, YUREKTESIN EY DOST SELAM SANA

  PAYLASMAKSA CIKARSIZ SEVGIYI, HISSETMEKSE ICTENLIGI VE ARAMAKSA DERTLERE COZUM, GUVENEBILMEKSE NEDENSIZ BUNADA DOSTLUK DENIRSE SONSUZA DEK DOSTUMSUN

  DOST DEDIGIN YUREKTEN SEVER, SERMAYESINI DOSTLUGA SARFEDER, BOYLE GUZEL SEVGILER DUNYALARA DEGER, DUNYALARA DEGECEK DOSTUMA YUREKTEN SEVGILER.

  BIR GUN ISLAK SOKAKLAR BOYU DOSTLUGU ARARSAN BIR DAG ETEGINDE VEYA BIR DENIZ KENARINDA GOZLERINDEN YASLAR AKARSA UNUTMA UZAT ELLERINI BANA SENIN DOSTUNUM DOSTUN!

  YASAMAK BIR OYUN DEGILDIR DOSTUM, AGLAMAK VAR SEVMEK SEVILMEKDE VAR. BU DUNYA KIMSENIN DEGILDIR DOSTUM, EN MUTLU ANINDA YOK OLMAKDA VAR!

  BIR UMUT SERPILSIN YUREGINE BIN TATLI MUTLULUK DOGSUN GUNLERINE BINBIR HAYALIN GELECEKLE BULUSSUN HERSEY KENDIN GIBI GUZEL OLSUN.

  KALBIN KAR GIBI BEYAZ, GONLUN YILDIZLAR GIBI PARLAK, DUYGULARIN GUNES GIBI SICAK, RUYALARIN AY ISIGI GIBI OLSUN.

  HAYATA GULUSUNLE CEZA VER, KOTULUKLERE YIKILMADIGINI ANLASINLAR. YAPRAK MISALI DOKULSENDE SENI SEVEN DOSTLARINLA YENIDEN YESER! KIMSE YOKSA BILE BEN VARIM SAKIN UNUTMA DOSTUM.

  HAYAT YASAMAYI, MUTLULUK GULUMSEMEYI, SEVGI HAK ETMEYI, VEFA HATIRLANMAYI, ASK SADIK KALMAYI VE DOSTLUK PAYLASMAYI BILENLER ICIN VARDIR. SEN BUNU HAKEDENLERDENSIN.
  ISLAK VE BURUK BIR SANCI SAPLANIRSA YUREGINE, YUREGIN GIDERSE BIR YERLERE BIR GOLGE DUSERSE ICINE, YALNIZLIK VE HUZUN HAKIM OLURSA BEDENINE ISTE BEN ORADAYIM GOR BENI.

  HAYAT ALTUST, BEYNIM YANGIN YERI. SONUNDA SEVMIS BIRI, KACIYOR DIGERI. GOZLER SELE MARUZ, ELLER TASA MAHKUM. DOST MESAJI BEKLER GONLUM, TEK CAREM OLUM.

  GUNISIGINI BEKLEYEN KARA KARLAR ALTINDA KALAN KARA GUNLERIN KARDELENI OLDUM. SONUNDA HAYATI KARIN ALTINDA USTUNDE DEGUL, DOSTLARIN KALBINDE, MEZARIMDA BULDUM.

  KARANLIKTA BIR BEN VE AYAK SESLERIM, BENDE VARIM DIYEN DOSTU OZLEDIM, KARANLIKLADAN KURULMUSTU ORDU, YENEMEDI IHVAN ODUNSUZ DOSTU.

  BEN AYDINLIK VE OZGURLUK DELISIYIM, VARSIN HAINLER GIZLENSINLER SOGUK TAS ALTLARINDA, DURUSTCE YASADIM BEN KARSILIGINDA, YUZUM DOGAN GUNESE DONUK OLECEGIM.

  BIR DOSTUM UZUNTUSUNE HERKES SEMPATI DUYBILIR, BU COK KOLAYDIR. BIR DOSTUN BASARISINA SEMPATI DUYABILMEK ISE COK SAGLAM BIR KARAKTER GEREKTIRIR.

  BIR DOSTUM VARKI BENIM, GEREGI ARAYAN YOLDA ONCUSUDUR YUREGIMIN. YURUTUYO YASAMIN SIRLARINA DOGRU INANCLA, SAHIBIDIR BUTUN GUZEL SOZLERIN.

  DOSTLUK,GUZELLIK, VE SEVGI KAVRAMLARININ SOZLUK ANLAMLARINI DEGISTIRMEK MUMKUN OLSAYDI BEN SENIN ISMINLE DEGISTIRMEK ISTERDIM.

  BIRGUN ISLAK SOKAKLAR BOYU DOSTLUGU ARARSAN, BIR DAG ETEGINDE BIR DENIZ KENARINDA, GOZLERINDEN YASLAR AKARSA , UZAT BANA ELINI, BEN SENIN YANINDA OLACAGIM.

  ACIK KALPLE KONUSAN DUSMAN, ICTEN PAZARLIKLI DOSTTAN DAHA IYIDIR.

  DOSTLUK DALLARDA GONCADIR,DOSTLUK SIRATTEN INCEDIR,DOSTLUK HERSEYDEN ONCEDIR.SONMESIN MUHABBETIN KOZU,MERHABADIR DOSTUN SOZU.EY DOST YUREKTESIN!

  DOST BAZEN MINIK BIR KUS, BAZEN VAR OLMAYAN BIR SEVGILI KIMI ZAMAN SAKSIDA BIR CICEKTIR. AMA ASIL DOST SENI SENDEN COK SEVENDIR.

  LAFLA DEGIL, YUREKLE BAGLILIKTIR DOSTLUK. YALNIZ ANLARDA YALNIZ OLMADIGINI BILMEKTIR "DOSTLUK"  alıntı


 7. RüzgarGülü
  Devamlı Üye


  Can Dostum

  Şimdi sen yanımdasın bende yanındayım
  Birgün gideceksin biliyorum
  Ama bunu hiç kabullenmiyom
  Çünkü sensisliği düşünemiyorum dostum

  Seni birgün kaybedersem bilki ben ogün öldüm
  Ve seni kalbime gömerek ölecegim
  Senin gibi dosta can feda bunu bil
  Senin için ölmeye hazırım can dostum 8. crazy_girl1
  Devamlı Üye
  dostlar arasına hasret ucurumu gırdıgınde, yıldızlarla vuslat koprusu kurduk yurekten yurege. Gonlumuzun hasret gunlugugne unutmayı ve unutulmayı hıc yazmadık.

  Gunese baglandı korkuyla once ınsan. Sonra atese, suya Ay battı su kurudu gun bıttı.. Sevgı kardeslık dostluktu sonsuz olan..can dostuma

  dostluklara mesken ßu yurek asklara degıl sevgılının gozlerıne degıl dostun sozlerıne, selamın'a merhabasına muhtac bu yurek merhaba ey dost bu gece de yurektesın

  Dostluk gunah olmayacak kadar masum, kole olmayacak kadar ozgur, umulmayacak kadar yakın, unutulmayacak kadar derın, tek basına yasanmayacak kadar zordur.

  Arkadaslıklar aska donusebılır,ama asklar arkadaslıga asla donusemez.

  Arkadas kıs ortasında yaz getıren,dost col ortasında suyunu paylasandır.

  Sevgıler gecıcı olabılır asklarda olumlu olumsuz olan tek sey dostluklardır

  Dost vardır gıda gıbıdır,onu hep ararsın.dost vardır ılac gıbıdır gerekırse ararsın. Dost vardır hastalık gıbıdır, onu aramazsın o senı bulur..

  Butun dunyayı sevgının renklerıne boyayıp ınsanlara dagıt.kendını sevgının bır rengı dıye tanıt cunku senın varlıgın sevgıye en buyuk kanıt!

  Ben ne adamlar gordum elbısesı olmayan ! Ben ne elbıseler gordum ıcınde adam olmayan

  Ruhumdan baska dostum olmadı ve derdımı dınleyen sadece gonlum vardı.

  Unutmayı bılıp sevgıyı bılmeyenler unutur ama sevmeyı bılıp de unutmayı bılmeyenler asla unutmaz cunku onlar sevgıye a------larsevgıye hasretlerdır (koray bu soz sana ve sana benzeyenlere

  Urkek basladıgımız seyler gun olup vazgecılmez olunca bır bakısta sevgıyı yakalıyorsak,kendımızı coskulu,guclu tutkulu hıssedıyorsak desene arkadas bız dostuz

  Dunyada dost denılen kelıme yalan.benım en ıyı dostum ıckım sıgaram.onlarda terkederdı olmasa param

  Gulmek senın ıcın bır tutku olsunolurda bırgun aglarsan eger o da mutluluktan olsun

  Evet arkadasım!gulmek varken surat asmak nıye,guldurmek varken aglatmak nıye,guzel sozler soylemek varken,kalplerı kırmak nıye?hayat cok kısa arkadasım ve bu dunyadakı hıc bır sey kırılan kalplere degmez.

  Sımdılık hoscakal arkadasımyıne gel.yanına senın gıbı gulen gozlu,yuregı sevgı dolu ınsanları alıp yıne gel olur mu?

  Dal ruzgarı affeder ama kırılmıstır bır kere

  Bızım omrumuzde hayallerımız vardı ırmaklarında sandallarımızı yuzdurdugumuz,bızım omrumuzde dostlarımız vardı bır gun gormedıgımız de uzuldugumuz

  Benı dusmanlarımın hancerlerı degıl,dostlarımın sırt ustu bırakması derınden yaralar

  Uykudan uyanınca ınsanı uyandıgına pısman eden,gerı donmek ısteyıpte donemıyınce caresızlıkten delırten,ınsanın hayatta sadece bır defa gorebılecegı harıka bır ruyasın

  Sen onun askısın,ben onun dostu, asklar gecıcıdır,dostluk kalıcı

  Paylasmaksa cıkarsız sevgıyı,hıssetmekse ıctenlıgı,aramaksa dertlere cozum,guvenebılmekse nedensız sonsuza kadar dostumsun(defne'ye)

  affet benı hep guzelı analım.anılarda tebessum yasatalım.ben kırdım, ben uzdum yaraladım.mutluluk golgen olsun arkadas'ım.  dost dıye yurek saldım gurbet ele ellerı bos gozu yaslı dondu gerıye dedıdostluk olmus yarenlık unutulmus dedımya su karsıkı daglar onlar dost degılmı dedıheyhat susamıssın seraptır onlar o an sılınıverdı dost dıye sırt verdıgım o daglar

  tum guzellıkler ardında o dost kalmıs tek basına uzaklarda cok uzaklarda hatıralar gıbı eskı zamanlarda o dost kımbılır sımdı nerede belkı dunyada belkı ecelde belkı de tum guzellıklerde hatıralar gıbı eskılerde

  arkadaslık sevgısı vardır sımdı eskılerde kaldı neden eskılerde kaldı neden hatırlanmadı arkadaslık sevgısı vardır bılen azdır dunyada artık bılen yoktur bu yenı zamanlarda

  arkadas kırmayan kırılmayan kırılsada yıkılmayandır!

  Senı ozluyorum her okula gıdısımde cektıgın kopya kagıtları hala sıranın altında senı beklıyor sen nerdesın dostum nerdesın

  Merhaba arkadasım bır gun bahar olmak ıstersen cıceklerın daıma acık olsun bır gun cıcek olmak ıstersen yuzun hep gunese donuk olsun ve bır gun bırını severken kalbın hep onunla olsun

  dostum ol aglarken yabancı omuz aramayayım dostum ol kalben tut sevgı sun gozlerınle ve ne olursan ol dostum ol ıster yanım da ıster uzakta ıster gulusum de ıster goz yasım da bır ses cıglıgım ol odama dol ama benım dostum ol

  sen eskıden boyle degıldın ,gozlerın ısıl ısıl guler oynardınhayata bakmaz, hayatı yasardın kosardın, cosardın, savasırdın, sımdı ne oldu sana ? Hayata kusmus yorulmussun sısmanlamıs yaslanmıssın bakısların solgun

  bır bagrı yanık kardasım var aglarmı bılmem uzanıpta gozlerıne akan yasları sılemem yarın askere gıdecek gıtme kal dıyemem aglama kardas aglama aglayıpta yuregımı daglama

  arkadas ıcımı sen, dısımı sen bılırsın. Ancak sen olursun bana yoldas. Haydı tut ellerımden, beraber yuruyelım yarınlara, gel arkadas!

  Gercek arkadas saglık gıbıdır degerı ancak o yok olunca anlasılır

  Dunyada 100 tane arkadasın vardır,99 tanesı kotudur.1 tane arkadas sec kendıne hem arkadas hem kardas olsun sana !! 9. RüzgarGülü
  Devamlı Üye
  Dost vurulunca değil,

  Unutulunca

  Kahrından ölürmüş,

  Biz dostlarımızı

  Bir çiçek gibi avucumuzda

  Değil

  Kurşun yarası gibi

  Yüreğimizde saklarız!

  Feyzanur Sönmez
 10. RüzgarGülü
  Devamlı Üye
  Dostluk Adına Sözler


  Dostlar arasına hasret uçurumu girdiğinde, yıldızlarla vuslat köprüsü kurduk yürekten yüreğe. Gönlümüzün hasret günlüğüne unutmayı ve unutulmayı hiç yazmadık
  Duygular vardır anlatılamayan, sevgiler vardır kalplere sığmayan, dostluklar vardır hiçbir şekilde yıkılmayan, bazı insanlar vardır asla unutulmayan
  Hiç kimse bir arkadaş kaybedecek kadar zengin değildir. Hele ben hiç değil. Affet beni dostum…


+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 SonuncuSonuncu


bitmeyen dostluk sözleri,  dostluk bitmez sözleri,  hiç bitmeyen dostluk sözleri,  dostluğun bitmesi ile ilgili sözler,  hiç bitmeyecek dostluklar