+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda şifalı dualar (her derde ve sıkıntıya çare okunması gereken bütün şifalı dualar) Konusunu Okuyorsunuz..
 1. IŞILAY
  Devamlı Üye

  şifalı dualar (her derde ve sıkıntıya çare okunması gereken bütün şifalı dualar)  ŞİFALI DUALAR (HER DERDE VE SIKINTIYA ÇARE OKUNMASI GEREKEN BÜTÜN ŞİFALI DUALAR KISACA

  Kurtubî Hazretleri şöyle buyurmuş: “Bir kimse, çok önemli bir işinin veya önemli bir dileğinin gerçekleşmesini, ya da üzerinde devam edip duran büyük bir belanın üzerinden çekilip gitmesi (kalkması) için “Salât-i Tefriciye”yi (4444) defa okuyup, bu mübarek Salâtü Selâm ile Yüce Peygamberimizi vesile edinse, hiç şüphe ve tereddüt yoktur ki, Yüce , okulunun istek ve muradının olması için hayırlı bir sebeb yaratır ve ona muradını verir.”
  Şifalı Dualar ( SIKINTI ve HER DERDE DEVA DUALAR )

  “Allâhumme salli salâten kâmileten ve sellim selâmen tâmmen alâ Seyyidinâ Muhammedinillezî tenhallü bihil ukadü ve tenfericu bihil-kürebü ve tukdâ bihil-havâicu ve tünâlü bihir-reğâibü ve hüsnül-havâtimi ve yustaskal ğamâmu bivechihil Kerîm ve alâ âlihî ve sahbihi fî külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lûmin lek.”

  “ım! Bizim Efendimiz Muhammed’e (sav) kusursuz bir salât ve rahmet, mükemmel bir selâm ve selâmet vermeni diliyoruz. O Peygamber ki, onun hürmetine düğümler çözülür, sıkıntılar ve belalar onun hürmetine açılıp dağılır, hacet ve ihtiyaçlar onun hürmetine yerine getirilir. Maksatlara O’nun hürmetine ulaşılır, güzel sonuçlar O’nun hürmetine elde edilir. O’nun şerefli yüzü hürmetine bulutlardaki yağmur istenilir, ‘ım, onun ehl-i beytine, ashabına da her göz kırpacak kadar zamanda (her an, saniye) her nefes alacak zamanda sana malum olan varlıklar sayısınca salât et.”

  SALAVATI TEFRİCİYYE

  (Kim bu duayı 4444 defa okursa bütün sıkıntılarından kurtulur ve dertlerine deva hastalıklarına şifa borçlarına eda bulur ama ne bir eksik ne bir fazla tam 4444 defa okunması şart) Salavatı şerifeye başlamadan önce, tam bir iman ve ihlasla, 21 defa “Estağfirullah el azizıym ve etubü ileyh” diye istiğfar getirin ve ne için okunuyorsa kalben ona niyet ediniz. Mesela Borcumdan, fakirlikten, şu muradımı erdir gibi

  Bismillahirrahmânirra hîm

  umme salli salaten kamileten ve sellim selamen tammen ala seyyidina muhammedinillezi tenhallü bihil ukadü ve tenfericü bihil kürabü ve tukda bihil havaicü ve tünalü bihir regaibü ve husnül hevatimi ve yüsteskal gamamü bi vechihil kerimi ve ala alihi ve sahbihi fi külli lemhatin ve nefesin bi adedi külli ma’lumin lek.

  ŞEYTAN VE CİNLERİN KAHRI İÇİN DUA

  Bismillahirrahmânirra hîm

  Euzü bi kelimatillahit tammatilleti la yücavizühünne berrün ve la facirun min şerri ma zerae filardı ve min şerri ma yahrucü minha ve min şerri maya’rucü fis semai ve ma yenzilü minha ve min şerri külli tarikın illa tarikan yatruku bi hayrin ya rahman

  ÜZÜNTÜYÜ GİDERMEK İÇİN OKUNAN DUA
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Kuranda bulunan surelerin çoğu çok şifalıdır. İnsan dara düştüğünde kuranı kerim okuyarak huzura ve refaha kavuşabilir. Kuranı kerimde geçen ayetlerin her biri pek çok sıkıntıya şifa olmaktadır. İnsanlar dara düştüklerinde vakia suresi, fetih suresi veya yasin suresini okuyarak huzur bulabilirler.
+ Yorum Gönder


şifali dualar her derde,  şifalı dualar nelerdir,  dertlere çare dua,  www.carebulmak icim dualar,  caresiz dertlere dua