+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda En Güzel Dualar Anlamlı Dualar Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Mine
  Devamlı Üye

  En Güzel Dualar Anlamlı Dualar
  En Güzel Dualar Anlamlı Dualar kısaca

  “Hem dua bir ubudiyettir. Ubudiyet ise semeratı uhreviyedir. Dünyevî maksatlar ise o nev’i dua ve ibadetin vakitleridir.”

  "Allâh ım, tenbellikten, bunaklık vâki' olacak derecede ihtiyarlıktan, ihtiyarlık çöküntüsünden, ma'sıyet mahallerinde bulunmakdan, borçluluktan, kabir fitnesinden, kabir azâbından, ateş fitnesinden, ateş azâbından ve zenginlik fitnesinden sana sığınırım."

  Her şeye kadir olan Allâh 'ım, bütün gün kalplerimizi, vücutlarımızı, duygularımızı, eylemlerimizi, sözlerimizi iyice yönelt ve takdis et. Verdiğin emirlere göre yaşamamızı ve çalışmamızı sağla, öyle ki şimdi sana layık olup ebedi hayatta da seninle birlikte yaşayalım.

  Ya Rabbi! Varlığını, kullarının kalblerine yerleştirdiğin imanla duyuran ve varlık âlemindeki her şeyden daha ayan olan Sensin! Biz, Senin kapıkulların, varlığımızı Sana borçlu olduğumuz gibi, onun devamı da yine Senin devam ettirmenle mümkün olmaktadır.

  İşte bu hislerle Sana yöneliyor, Sana tevekkül ediyor, kudretinin azametine, ilminin ihatasına, dayana- rak, bize de vahdaniyetinin esrarını duyurmanı istirham ediyoruz.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Dua Allah iletişim kurmanın en etkili yoludur. Kişi sadece sıkıntılı zamanlarda değil sürekli Allahın kapısını çalmalı ve her şeyin hayırlısını istemelidir. Dua ederken illaki şu olsun yerine hayırlıysa olsun denmeye dikkat edilmelidir. İnsan bazen illaki olsun dediği şeyler hayırlı olmadığında daha sonra çok pişman olabilmektedir.
+ Yorum Gönder


en anlamlı dualar