+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda Berekete Bereket Katma duası Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Suskun Karizma
  Devamlı Üye

  Berekete Bereket Katma duası
  Berekete Bereket Katmak için dua

  41 gün 41′er defa Fatiha süresi okunur. Her 41 adet okumanın sonunda 13 defa aşağıya yazdığım dua okunur. Allah kolaylaştıra.

  “Ya müfettihal ebvabi iftah. Ya müferricü ferric. Ya müsebbibü sebbib. Ya müyessiru yessir. Ya müsehhilu sehhil. Ya mütehammimu tehammem”
 2. Mine
  Devamlı Üye

  Bereket için ne yapmalı?  Bereketsizliğin en müessir sebeplerinden biri de kanaatsizliktir, hırs ve ihtirastır, tul-i emeldir. İsraf etmek, kanaat etmeyip hırs göstermek şükürsüzlüktür. Nimete şükredilmediğinde ise bereket kaçar.

  Sabah kerahat vaktinde uyumakta bereketi kaçırır.

  Gaylule uykusu fecirden itibaren güneş tamamen doğuncaya kadar geçen sürede uyumaktır. Bu zamanda uyumak sünnete uygun düşmez. Çünkü birçok iş kolunda sabahın erken saatlerinde işe başlamak rızkın bolluğuna ve berekete sebeptir. İnsanın işe motive olacağı en aktif zaman dilimi fecirden sonraki zaman dilimidir. Bu dilim, uykuyla geçmemelidir. Çünkü o saatte uyumak işe geç başlamak demek olacaktır ki, bu da iş kaybı, emek kaybı, zaman kaybı, kazanç kaybı, performans kaybı gibi kazancı bereketlendiren birçok ana unsurun devre dışı kalması mânâsına gelecektir. Bereketsizliğin sebebi budur.

  Bereket duasının türkçesi şöyledir:

  “Ya Allah, ya Rab, ya Hayyu ya Kayyum. Ya zel Celali vel- İkram. Yüceler yücesi olan isminin hakkı için Senden isterim. Bana helal rızık ver. Allah’ım eğer rızkımız semada ise onu indir, eğer yerde ise onu çıkar, uzakta ise onu yakınlaştır, yakın ise kolaylaştır, az ise çoğalt, çok ise onu bereketlendir.”
 3. Ziyaretçi
  Ellerinize sağlık ..çok verimli bir yazı. Yazıda bereket var zaten.
 4. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Dualar her kapının anahtarıdır Allah tan isteyin ki Allah kabul eder ya geç ya erken yada daha iyisini verir size hiçbir dua karşılıksız kalmaz

 5. Zeynep
  Görevli Bayan Üye
  Dua insani doğru kapıdan gecirir bu yüzden hep dua edin ve hep en hayırlısını dilegın Allahtan

+ Yorum Gönder


ya müfettihal ebvabi iftah,  kazancı bereketlendiren dua,  zamani bereketl,  ya müfettihal ebvabi iftah ya müferricü duasının anlamı