+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda Ettehiyyatü Duası Fazileti Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  Ettehiyyatü Duası Fazileti
  Kısaca Ettehiyyatü Duası Fazileti

  Mânâsı: "Mal, beden ve dil ile yapılan ibâdet, tâat ve hamd ve şükürlerin hepsi cenâb-ı Hakk'a mahsustur. Allahü teâlânın selâmı rahmeti ve bereketi senin üzerine olsun. Ey Nebiyyi zîşân, dünyâ ve âhiret selâmeti bütün peygamberler ve cenâb-ı Hakk'ın iyi, itâatkâr kullarının üzerine olsun. Ben şehâdet ederim ki, Allah'tan başka ilâh yoktur. Muhammed aleyhisselâm Allahü teâlânın kulu ve resûlüdür, peygamberidir.

  Dört rek'atli namazlarda iki ka'de (oturuş) vardır. Evvelki ka'de-i ûlâdır ki, burada Ettehiyyatü okumak sünnet, onu okuyacak kadar oturmak vâcibdir. İkincisi ise ka'de-i âhire olup, bunda Ettehiyyâtü okumak vâcib, okuyacak kadar oturmak farzdır.
 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Ettehiyyatü duası her faz namazında iki defa okunmaktadır. Ettehiyyatü duası sabah namazı dışında bütün faz namazlarında iki defa okunur ettehiyyatü duasını namaz esnasında okumak vaciptir ve duayı okumayı bitirecek kadar oturmakta farzdır.
+ Yorum Gönder


ettehiyyatünün fazileti,  ettehiyyatü fazileti,  ettehiyyatünün faziletleri,  ettehiyyatü faziletleri,  ettehiyyatü duası fazileti,  ettehiyyatü duasının fazileti