+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda Her sabah okunacak dua- cennet kapısını açan dua Mumsema Her sabah okunacak dua Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Fatih
  Yeni Üye

  Her sabah okunacak dua- cennet kapısını açan dua Mumsema Her sabah okunacak dua
  Her sabah okunacak dua
  Okunuşu: "Allahümme bike asbahna ve bike emseyna ve bike nehya ve bike nemutu ve ileykennuşur"

  Anlamı: "Allahım! Senin yardımınla sabaha girdik, senin yardımınla akşama kavuştuk, senin yardımınla diriliyor ve senin kudretinle ölüyoruz ve (kıyamette) varış sanadır" (Ebu Davud: 5067)

  Cennet kapısını açan dua

  Ya Allah, sen benim Rabbimsin Senden gayrı hiçbir ilah yoktur Ben senin kulunum, gücüm yettikçe senin ahdin ve vaadin üzerindeyim İşlediğim şeylerin şerrinden sana sığınıyorum Bana olan nimetlerini de, günahlarımı da itiraf ediyorum Artık beni yarlığayıver Şu bir gerçektir ki: günahları senden başka yarlığayacak yoktur
  Bu duanın faydası:
  Peygamber Efendimiz (sallallahu aleyhi ve sellem) bu duayla ilgili şu müjdeyi vermiştir: "Bir kimse bu istiğfarı gece okur sabah olmadan önce vefat ederse veya sabah okuyup akşamdan önce ölecek olursa ona cennet vacip olur" 2. Gülşen
  Devamlı Üye

  Sabah saatlerinde ve gece yarısından sonra yapılan dualara daha makbuldür. Sabahları kalktığımızda amenaresulü duasını okuyan kişi akşama kadar korunur ve affı için melekler görevlendirilip duayı okuyan kişi için dua ederler aynı şekilde akşam yine okunursa melekler sabaha kadar okuyan kişi için dua ederler.
+ Yorum Gönder


mumsema duası,  mumsema duası okunuşu,  mumsema dua,  mumsema duasi,  mumsema,  dualar