+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda EL-BERR esması ve zikrinin faydaları Konusunu Okuyorsunuz..
 1. Asel
  Bayan Üye

  EL-BERR esması ve zikrinin faydaları
  EL-BERR esması ve zikrinin yararı


  EL-BERR;katından gelen bir iyilik ve lütufla,kullarına karşı şevkatli ve merhametli olan.mahlukata, hayırlar ulaştıran;kullarına karşı musamahakar, şevkatli,merhametli, cömert ve ikraı,ihsanı bol olan anlamlarına gelir.

  Ebced değeri ve zikir saati:EL-BERR isiminin zikri (202) adettir.Zikir saati Zühre,zikir günü Cuma’dır.

  Özellikleri ve bazı faydaları:

  EL-BERR isminin zikrine dünyalık elde etmek için bu ismin zikrine devam edilir.Bu ismin zikrine devam eden kimsenin ihtiyaç içindüşmanı dahi ayağına kadar gelir.Onun önünde boyun eğer.
  Her kim,bu ismin zikrine her gün (786) defa okuyup devam ederek vird edinirse,Cenab-ı Hak ona lutüf ve ihsanlarını birbiri ardıca yağdırır.
  İçki içen,kumar oynayan,zina eden,faiz yiyen vs. günahları işleyenkimse bu ismin zikrine devametse,günahlardan kurtulur.Tövbekar olur.Kötülüklerden ve günahlardan uzaklaşır.
  kara ve deniz seyahatlerinde bu ismin zikrine devam etmek,sağlık,emniyet ve güvensağlar.
  Deniz yolculuğu sıarsında fırtınaya yakalnırsa bu ismin zikriyle gemi veya zikreden şahıs fırtınanın meydana getireceği zarardan kurtulur.
  Bu ismi felçli birine şartlarına uygun olarak okumak,yada büyük ebced değerine göre hesap edip okumak kurtuluşuna vesile olur.
  kaynak:
  Dr.Arif ARSLAN(Emaül Hüsna’nın keşfi) 2. Abdulnasır
  Devamlı Üye

  El Berr dünyalık mal ve mülk edinmek isteyen bu mübarek ismi şerifi zikrederler,her kimse bu ismi şerif ile bütün günahlarından arındırlır ve tövbekar olur.
+ Yorum Gönder


ya berr,  el berr,  ya berr fazileti,  ya berr esması,  ya berr duası,  el berr esmasının fazileti