+ Yorum Gönder
Frmacil İslamiyet ve Dualar Forumunda El Açtım Rabbim Sana Konusunu Okuyorsunuz..
 1. D.K.F.Q
  Devamlı Üye

  El Açtım Rabbim Sana

  El Açtım Rabbim Sana duası  Allah'ım! Kulun, habibin, nurlarının deryası, sırlarının naşiri, saltanatının dellalı olan Muhammed'e salat ve selam eyle!

  Allah'ım! Hastalığı artan, şifası güçleşen, çaresiz kalan ve Senden başka sığınak ve ümidi olmayan kullarına merhamet et!

  Allah'tan başka ilah yoktur, ancak Ona ibadet ederiz. Kafirler hoşlanmasalar da Onadan başkasına ibadet etmeyiz.

  Allah'ım! Helalinle beni haramdan sakındır, taatinle masiyetinden uzaklaştır, falz u kereminde Senden gayrısını bana unuttur!

  Allah'ım! Kalbime ümidini yerleştir, Senden başkasına umut bağlatma, Senden gayrısından birşey istetme!

  Allah'ım! Gökten inen, göğe çıkan, yerde dolaşan ve yerden çıkan bütün mahlukatın şerrinden Sana sığınırım!

  Ey Rabbim! Anne ve Babam beni çocukken nasıl terbiye ettilerse Sen de onlara öyle merhamet et!

  Ey Rabbim! Varlığını hissettir bana ve lütfunun ışığıyla hoşnutluğunun yolunu göster!

  Allah'ım! Bize Recep ve Şabam ayında bereket ver ve bizi Ramazan ayına ulaştır!

  Allah'ım! Cehennem ateşinin fitnesinden ve onun azasından sadece Sana sığınırım!

  Rabbim Bize, yeryüzüne sevgiyi, barışı, huzuru ve neşeyi yaymak nasip eyle!


 2. Fatih
  Yeni Üye

  Bismillahirrahmanirrahim

  Ya Rabbim

  Ey Yüceler yücesi büyük Rabbim! Ey merhametliler merhametlisi Ey bağışlaması bol olan Yerlerin ve göklerin büyük Rabbi en güzel isim ve sıfatların sahibi olan Allah'ım Sana sonsuz hamd ve senalar olsun Ey Rabbim zatının celaline ve saltanatının büyüklüğüne yakışır şekilde sana hamd olsun! Ya Rabbim sen bütün kusur ve noksan sıfatlardan münezzehsin! Senden başka ilah yoktur! Güç ve kudret senindir!Hamd ve şükür sana mahsustur Gerçek hayatın sahibi sadece ve sadece sensin hepimiz senden geldik ve yine sana dönecegiz! Hepimiz sana muhtacız bizleri senden başka hiçbir yarattıgına muhtaç eyleme ALLAH'ım! Ey Yüceler yücesi büyük Rabbim!Sana sonsuz hamd ve senalar olsun Habibin resülün sevgili Peygamber efendimiz Hz.Muhammed mustafa s.a.v efendimize ve onun temiz pak ailesine ashabına ve bütünehlibiyetine aldıgım nefes kadarı ile onlara yakışır güzellikte bütün ruhaniyetlerin sayısınca salat ve selam eyle

  Yarabbim divanına geldim dua'larınla birlikte sana el açtım sana sıgındım sana tevekkül ettim Ey yüceler yücesi Rabbim sana açmış oldugum elleri kapından boş çevirme. Ya Rabbim sana muhtaç yüreğimle merhamet dolu yüreğine sığınıyorum senden hem kendime hemde bütün yarattıgın kullarına merhametini rahmetini diliyorum Sana yalvarıyorum ALLAH'ım merhametine yaraşır bir muamale eyle bizlere rahmetini yağdır üzerimize gazabından affına ukubetinde de rızana sıgınıyoruz bugüne kadar bu yaşımıza kadar bilerek yada bilmeyerek işledigimiz her türlü günahın şerrinden sana sıgınırız sen işledigimiz tüm günahları affeyle bizleri bağışla yaptıklarımızadn dolayı bizleri cezalandırma cehennem ateşinden kabir azabından vicdan azabından bizleri koru Ya Rabbi Bilirim sen bağışlamayı çok seversin Allah'ım Sen hiçbir kuluna zulmetmessin biz kendi nefislerimize zulmettik bağışla hepimizi Ya Rabbi Bizleri bir tek an bile nefsmizle başbaşa bırakma YaRabbi Yüzlerimizin karasına bakma bizi narına atıpta yakma tüm günahlarımızı affeyle Ya Rabbi günahlarımızı mağfiret buyur. Zira senden başka günahları affedecek mağfiret edecek af edecek yoktur! Evlerimize huzur gönüllerimize nur yagdır ALLAH'ım Dertli olanlara derman çaresizlere çareler nasip eyle borçlu olanlara edalar işsiz olanlara hayır ve iş rızık kapılarını aç YaRabbi Hasta olanlara şifalar darda olanlarıda selamete çıkar Yarabbi Allah'ım senin rızan olan tüm hayırlarını yaşamayı nasip eyle.Sana yakışır kullar olmayı huzur ve bereket içerisinde şükür edalarıyla yaşamayı nasip eyle

  Ey kalplerin sevgilisi! Ey yüce arşın sahibi! Ey her dilediğini yapan ALLAH'ım. Ulaşılmayan izzetin kavuşulmayan saltanatın ve arşını kaplayan nurun hürmetine. Sevgili peygamberimiz Hz.Muhammed s.a.v efendimizin hürmetine (Burada dileğimi söylüyorum ) dileğimle ilgli hayırlarını tez zamanda yaşamayı nasip kısmet eyleEy diri olan ey gerçek hayatın sahibi olan Hayy.Ey kayyüm olan Allahım rahmetin adına senden yardımını diliyorum Hiç kuşku yok sen herşeye kadirsin ve bunlar sana pek kolaydır Allah'ım Ben sana sonsuz inanıyorum ve ben sana sonsuz güveniyorum ALLAH'ım sen sözünde sadıksın Bana dua edin icabet edeyim buyurdun! Ve dedin ki ben istemeden kulum sen benden isteyemezs,in ben dilemeden sen benden dilemeyemezsin! Eğer şimdi ellerimi açmış dua dua sana yakarıyorsam diliyebiliyorsam bu senin hikmetindendir! İSTE YA KULUM dediğin içindir. şükürler olsunki iste dedin istedim bilirim niyetimin sevincini yaşamam an meselesidir! Şükürler olsun bugunde sana açtıgım elleri kapından boş çevirmedin şükürler olsun iste ya kulum dedin istedim şükürler olsun Allah'ım bana verdiğin tüm güzellikler için şükürler olsun Allah'ım acı tatlı yaşattıgın her an için. Ve şükürler olsun Allah'ım bana aileme ve tüm yarattıklarına verdiğin tüm nimetler için! Elhamdüllillahi Rabbil Alemiyn AMİN!
+ Yorum Gönder


ey kalplerin sevgilisi ey yüce arşın sahibi